Rıza Çalımbay: Bir Seri Başlatmak İstiyorduk

Rıza Çalımbay: “Bir seri başlatmak istiyorduk. Karşımızda yeni bir takım, yeni bir sistem ile oynayan Antalyaspor vardı. Güzel bir lig maçı oldu. Güzel goller bulduk. Bunun devamını getirmeyi düşünüyorduk. Maalesef beklemediğimiz goller yedik.” dedi.

Süper Lig 2021-2022 Sezonu’nun 9. hafta maçında sahamızda Fraport TAV Antalyaspor’u konuk eden Demir Grup Sivasspor’umuz, mücadeleden 2-2 beraberlikle ayrıldı.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada maç boyunca kazanmak için her şeyi yaptığımızı söyledi.

Bu karşılaşmanın takımımız için çok önemli olduğuna söyleyen Çalımbay, “Bir seri başlatmak istiyorduk. Karşımızda yeni bir takım, yeni bir sistem ile oynayan Antalyaspor vardı. Teknik direktör değişikliğinden dolayı oyuncuların motivasyonu en üst düzeyde olur. Güzel bir lig maçı oldu. Güzel goller bulduk. Bunun devamını getirmeyi düşünüyorduk. Maalesef beklemediğimiz goller yedik. Ama hiçbir zaman oyundan kopmadık. Kazanmak için ne gerekiyorsa yapmaya çalıştık. Zaman zaman hatalarımız oldu. İlk yarının sonlarına doğru istediğimiz gibi oynamadık. İkinci yarı hem oyuncu değişikliği, hem taktik değişiklikler olsun ilk yarıdan daha iyi bir futbol oynayarak başladık. İyi şeyler yaptık. Yine de puan puandır bu ligde ama amacımız 3 puan kazanmaktı.” dedi.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.