Rıza Çalımbay: Bir Takıma 2 Günde Bir Maç Verilmez

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, “Diğer takımların programı da sıkıştırılmış ama bizim fikstürü tam sıkıştırmışlar. Bilerek mi yapıyorlar? anlamıyoruz. Bir takıma iki günde bir maç verilmez.” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, kulübümüzün resmi internet sitesine açıklamalarda bulundu.

İlk olarak dün deplasmanda Kasımpaşa ile 0-0 berabere kaldığımız maçı değerlendiren Çalımbay, aşırı sıcak ve eksiklerimize rağmen güzel bir maç olduğunu ve iyi mücadele ettiğimizi söyledi.

Rakip 10 kişi kaldıktan sonra büyük avantaj yakaladığımızı kaydeden Çalımbay, “Maalesef bunu değerlendiremedik. Son paslarda sıkıntı yaşadık. Genel olarak takımımdan memnundum. Kalan 4 maçı var. Her şey bizim elimizde. Ligi bir yerde bitirmek istiyorsak kalan maçları kazanmamız gerekiyor.” dedi.

– “Dinlenmeden En Çok Maç Yapan Biziz”

Çalımbay, Süper Lig’de bir haftada ikisi İstanbul deplasmanı olmak üzere üç maçın peş peşe oynatılmasına tepki göstererek, “Diğer takımların programı da sıkıştırılmış ama bizim fikstürü tam sıkıştırmışlar. Bilerek mi yapıyorlar? anlamıyoruz. Bir takıma iki günde bir maç verilmez. Bu hatadan döneceklerine inanıyorum. Fenerbahçe maçını pazar ya da pazartesi gününe alırlarsa arkadaşlarımız biraz daha dinlenir. Yeni geldik İstanbul’dan. 2 gün sonra maç yapacağız. Bu maçtan 2 gün sonra da İstanbul’da yine maç yapacağız. Bir baksınlar; dinlenmeden en çok maç yapan biziz. Onun için biraz anlayışlı davrandılarsa seviniriz. Bu süreçte arkadaşlarımız çok fazla sakatlık yaşadı. Biraz dikkat etmek gerekiyor. Biz kendimize güveniyoruz. Sakat arkadaşlarımız da geldiği zaman kalan maçlarımızı çok iyi şekilde bitireceğiz. Hes Kablo Kayserispor maçı bizim için büyük ders oldu. Bunu telafi etmek için de önümüzde ki BtcTurk Yeni Malatyaspor maçını kazanmak istiyoruz. Aynı zorlukta olacak. Bunun farkındayız. Hiç oyundan kopmadan kazanmak için ne gerekiyorsa yapacağız.” diye konuştu.

 

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.