Rıza Çalımbay: Birlik ve Beraberlik Olması Gerekiyor

Rıza Çalımbay, “Alanyaspor maçı örneğin tarihi bir şey olacak. İnşallah kupayı alacağız. Önümüzde böyle hedef varken, birlik beraberlik olması gerekiyor ama taraftar açısından bunu bulamıyoruz.” dedi.

Galatasaray’ı 3-2 mağlup ettiğimiz karşılaşma sonrası açıklamalarda Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, “Bugünkü maça tabii ki puan ve puanlar için geldik. Galatasaray’ın gücünü biliyoruz, son zamanlarda iyi oynuyorlar, iyi galibiyetleri var. Bizim buradan puan ve puanlarla ayrılmamız gerekiyordu. Hiçbir zaman korkarak oynamadık. Neticede de galip geldik. Çok güzel bir maç çıktı ortaya. Biz kendi sahamızda oynadığımız zaman 3-4 bin kişiye oynuyoruz, en büyük sıkıntımız o. Bu taraftar önünde yenmek kolay değil, biz bunu başardık. Arkadaşlarımdan çok memnunum. Başından sonuna maçın çok iyi bir mücadele ettiler. Kontra atağımızı yaptık, defans yaptık, gol pozisyonu bulduk; her şeyi yaptık. Bizim için lig önemli ama bizim için esas önemli olan Türkiye Kupası. Alanyaspor maçı gerçekten odaklandığımız, düşündüğümüz tek maç. Çok iyi bir oyun oynayarak galibiyet aldık, bütün arkadaşlarımı tebrik ediyorum” diye konuştu.

Taraftarlarımızın karşılaşmalara olan az ilgisinin sorulması üzerine ise Çalımbay, “Ben 3 senedir buradayım. 2 senedir Avrupa’ya gidiyoruz ve Anadolu’da ben pek rastlamadım üst üste Avrupa’ya giden. Pandemiden önce kendi sahamızda daha çok taraftarla oynuyorduk, şampiyonluğa gidiyorduk ama işte bazı bütçe sıkıntıları, oyuncu alma sıkıntısından dolayı tamamlayamadık ligi ama Avrupa’ya gittik. Benim üzüldüğüm; çok güzel şeyler yapan bir takımımız. Neden öyle oluyor ben de şaşırıyorum. Manevi destek vermeleri gerekiyor. Alanyaspor maçı örneğin tarihi bir şey olacak. İnşallah kupayı alacağız. Önümüzde böyle hedef varken, birlik beraberlik olması gerekiyor ama taraftar açısından bunu bulamıyoruz” açıklamasında bulundu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.