Rıza Çalımbay: Biz Buyuz

Rıza Çalımbay, “Özellikle sonradan giren arkadaşlarımız maçı kazandırdı. Mükemmel oynadı hepsi. İkinci yarı takım gerçekten çok iyi oynadı. Biz buyuz.” dedi.

Süper Lig’de 35. haftada Gençlerbirliği’ne konuk olan Demir Grup Sivasspor’umuz, mücadeleden 3-2 galip ayrıldı.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay bu maçın hem takımımız hem de Gençlerbirliği için çok önemli olduğunu belirterek, “Maçın çok zor olacağını biliyorduk. Onun için çok dikkatli olmamız gerekiyordu ilk yarı. Maalesef istediğimiz hiçbir şeyi yapamadık. Çok pas hataları yaptık. İçeride konuştuğumuz hiçbir şeyi gerçekleştiremedik ve 2-0 mağlup şekilde soyunma odasına girdik. 3 tane oyuncu birden değiştirdim. Ondan sonra da başka türlü taktiğe döndük. Maçta zaten 45 dakikayı çok iyi şekilde değerlendirmemiz gerekiyordu. Değerlendirdik de. Oyun sürerken, oyunun içerisinde de değişiklikler yaptık. Hepsi de gayet iyi gitti. Özellikle sonradan giren arkadaşlarımız maçı kazandırdı. Mükemmel oynadı hepsi. İkinci yarı takım gerçekten çok iyi oynadı. Biz buyuz. Çok zorluklardan geldiğimiz için ve belli bir puana da ulaştığımız için arkadaşlarda tabii ki biraz gevşeme olabilir. Ama maalesef futbolda buna yer yok. Skora yattığınız zaman da böyle 2-0 yenik düşebilirsiniz. İkinci yarı takımım çok iyi oynadı. İyi bir galibiyet aldık” diye konuştu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.