Rıza Çalımbay: Böyle Maçlardan Ders Çıkartmamız Gerekiyor

Rıza Çalımbay, “Böyle maçlardan ders çıkartmak gerekiyor. Lig çok uzun bir maraton ve daha bir sürü maçımız var. Oynadığımız mücadeleye göre rahatlıkla bitirebileceğimiz bir maçtı.” dedi.

Süper Lig’de 5. hafta maçında sahamızda Gaziantep FK’yı konuk eden Demir Grup Sivasspor’umuz, mücadeleden 1-1 beraberlikle ayrıldı. Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, şansız bir gol yediğimizi söyledi.

Enteresan bir maç olduğunu söyleyen Çalımbay, “Baktığımızda genelinde son dakikalara kadar iyi oynadık, iyi mücadele ettik. Son dakikalarda bazı değişiklikler yapmak zorunda kaldık. Ne Mustapha Yatabare’yi değiştirmek istiyordum nede Pedro Henrique’yi. İkisi de yoruldukları için çıkmak istediler. Karambolden şanssız bir gol oldu. Aynı Fenerbahçe maçında yediğimiz gol gibiydi. Biraz daha dikkatli olabilseydik, özellikle çıkarken topları kaybetmeseydik farklı olabilirdi. Çok top kaybettik. Çıkarken kaptırdığımız bir topla gelen ortada, beklemediğimiz bir anda, son dakikalarda gol yedik. Böyle maçlardan ders çıkartmak gerekiyor. Lig çok uzun bir maraton ve daha bir sürü maçımız var. Önemli olan bazı arkadaşların eski formuna, eski kapasitesine ulaşması gerekiyor. Ulaşmazlarsa biz tabii ki sorunlar yaşarız. Bu futbolun doğasında var. Oynadığımız mücadeleye göre rahatlıkla bitirebileceğimiz bir maçtı.” diye konuştu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.