Rıza Çalımbay: Bu Galibiyete İhtiyacımız Vardı

Rıza Çalımbay, “Bizim için maç güzel bir şekilde geçti. Hiç kimse oyun disiplinini bozmadı. Çok iyi bir galibiyet aldık. Bu galibiyete ihtiyacımız vardı. Oyuncularımız çok iyi oynadı. Kazandığımız için mutluyuz.” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, Spor Toto Süper Lig’in 23. hafta maçında Beşiktaş’ı 1-0 mağlup ettiğimiz maçın ardından düzenlenen basın toplantında şunları söyledi:

“Mart ayında Avrupa’da çok önemli bir maçımız olacak. Türkiye için de çok önemli bir maç. Ligde iyi bir yere gelirsek diğer maçları sıkıntı yaşamadan oynayabiliriz. Dünya Kupası’ndan sonra bütün ağırlığımızı lige verdik. Daha sonra saha sorunu yaşadık ama hiçbir zaman mücadeleyi bırakmadık. Üst üste deplasmanlarda maç oynadık. Alanyaspor maçı bizim için dönüm maçıydı. Beşiktaş maçı bu yüzden çok önemliydi. Bizim için maç güzel bir şekilde geçti. Hiç kimse oyun disiplini bozmadı. Çok iyi bir galibiyet aldık. Bu galibiyete ihtiyacımız vardı. Oyuncularımız çok iyi oynadı. Hem Beşiktaş hem biz olalım iki takımda kazanmak için oynadı. Kazandığımız için mutluyuz. Buna çok ihtiyacımız vardı. Önümüzde 2 tane üst üste deplasman var. Hedefimiz 2 maçı en iyi şekilde bitirmek. Ben şuan gidişattan memnumum ama bunun üzerine koymamız gerekiyor. Belki transfer yapamasaydık bu maçı kazanamayacaktık. Takıma en son aldığımız iki oyuncu da bir hava kattı. Bizim ligde en iyi yere geleceğimize inanıyorum. Bizde malzeme olursa çok iyi şeyler yaparız.”

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.