Rıza Çalımbay: Bu Hakemlik Değil

Rıza Çalımbay, “Maçın hakemi Halil Umut Meler çok ayıp etti. Max Gradel ona hiçbir şey yapmadı. Gradel, kaleciye ‘başlasın’ diye eliyle itiraz etti. Ona gidip sarı kart gösterdi. Kendi kendine oyuncuyu geriyor. Ondan sonrasında adamı oyundan atıyor. Bu hakemlik değil” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, İstanbulspor’a 3-0 mağlup olduğumuz maçın ardından düzenlenen basın toplantısında şunları söyledi:

“Maçın başlangıcında penaltıdan şanssız bir gol yedik. Biz de açılmak zorunda kaldık. Yediğimiz gollerde şanssızdık. Maçın hakemi Halil Umut Meler çok ayıp etti. Biz ona saygı gösteriyoruz. Max Gradel ona hiçbir şey yapmadı. Gradel, kaleciye ‘başlasın’ diye eliyle itiraz etti. Ona gidip sarı kart gösterdi. Kendi kendine oyuncuyu geriyor. Ondan sonrasında adamı oyundan atıyor. Adamı atmak kolay mı? Bu hakemlik değil. Ben bilerek, kasti şekilde attığına inanıyorum. Ben bugün bir hata yaptım, rotasyona gittim. Kendini göstermek isteyen arkadaşlarımız vardı. Maalesef beklediğim benzer biçimde olmadı. Ondan hakikaten üzüldüm. Maalesef beklediğimi alamadım. Bu da benim için hata oldu. Onun için şimdi önümüze bakacağım. Önemli bir Avrupa maçımız var. Ondan sonrasında ligde maçlarımız var. Kim ne derse desin ligde de oldukça iyi bölgelere geleceğiz. Bu maç bizim için ders oldu.”

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.