Rıza Çalımbay: Bu İşin Rövanşı da Var

Rıza Çalımbay, “Bu işin rövanşı da var. Eksik olan arkadaşlarımız da gelmiş olacak. Burada herkes çok büyük gayret gösterdi. Gol atmak için oynadık ve oyunu çirkinleştirecek defansif bir oyun düşünmedik.” dedi.

Demir Grup Sivasspor’umuz, UEFA Avrupa Ligi I Grubundaki ilk maçında İspanya temsilcisi Villarreal’e 5-3 mağlup oldu. Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, mücadelenin ardından düzenlenen basın toplantında yaptığı konuşmada, karşılaşmada elimizden geleni yaptığımızı söyledi.

Çok güzel bir maç olduğunu kaydeden Çalımbay, “Seyredenler mutlaka zevk almıştır. Defansif açıdan şanssız bir gün yaşadık. 2-0’a rağmen oyundan hiçbir zaman kopmadık. Gol atmak için uğraştık. 3-3 de yaptık. Ancak son 2 golde büyük bir şanssızlık yaşadık. Kalecimiz ve stoperimiz bir biriyle çarpışınca bom boş kaleye gol attılar. En son yediğimiz golde sakatlanan oyuncumuz dışarıdayken 10 kişiyle maalesef gol yedik. Bir şansızlık yaşadık ama dediğim gibi takımımım oyundan hiçbir zaman kopmadı.  Bu işin rövanşı da var. Rövanşta bambaşka olacağız. Eksik olan arkadaşlarımız da gelmiş olacak. Burada herkes çok büyük gayret gösterdi. Gol atmak için oynadık ve oyunu çirkinleştirecek defansif bir oyun düşünmedik. Takımımdan memnunum ama yediğimiz gollerden tabi ki memnun değilim.” diye konuştu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.