Rıza Çalımbay: Bu Kadar Kolay Oyuncu Atılmaz

Rıza Çalımbay, “Hakem ne zaman bizi 10 kişi bıraktı maçın seyri değişti. Sonrasında da dengeyi kuramadık. Bu kadar kolay oyuncu atılmaz, yazık günah! Hakemin yönetimi hem taraftarı hem de bizi gerdi.” dedi.

Süper Lig 2021-2022 Sezonu’nun 10. hafta maçında sahamızda Adana Demirspor’u konuk eden Demir Grup Sivasspor’umuz, mücadeleden 1-1 beraberlikle ayrıldı. Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, hakem Bahattin Şimşek’in yönetimini eleştirdi.

Maçı kazanmak için sahaya çıktığımızı söyleyen Çalımbay, “Bu kadromuzdan da belli oluyor. Gerçekten iyi başladık. Golü bulduk. Hiçbir problem yoktu. Hakem arkadaş bizi 10 kişi bırakana kadar. Ne zaman 10 kişi bıraktı maçın seyri değişti. Sonrasında da dengeyi kuramadık. Bu kadar kolay oyuncu atılmaz, yazık günah! Hakemin yönetimi hem taraftarı hem de bizi gerdi. Hem Adana Demirspor, hem de biz sinirlendik. Futbola gelince, 10 kişi kaldık. Oyuncumuz atılmasaydı gayet iyi şekilde mücadele ediyorduk. Oyuncumuzu atması maçın kaderini belli etti. Maalesef son dakika da bir penaltı olayı oldu üzüldük. Gergin bir maç oldu. Hakem arkadaşın maçı bu hale getirmemesi gerekiyordu. Futbolcularımız da gergin olduğu için maça kendilerini veremediler. Gergin bir şekilde oynamaya çalıştık. Hakem arkadaşlarımız gelip maçlarını yönetsin istiyoruz. Böyle polis eşliğinde içeri gitmesinler. Sivas’ta artık böyle şeyler yaşanmasın. Hakem arkadaşlarımızda yaşatmasınlar.” diye konuştu.

Çalımbay sözlerine şöyle devam etti:

“Hakemlerden dolayı benim başıma gelmeyen kalmadı. Futbol anlamında çok gereksiz şeyler yapıldı. En büyük tehlike taraftarı germek. Sevimsiz bir ortam oldu. Çok çekişmeli geçecek bir maçtı hakem arkadaş sayesinde oyuncumuz atıldı. Hakemlik dünyanın en zor mesleklerinden bir tanesi yapmak kolay değil. Şimdiki hakemlerin ellerinde her şey var. Karar verirken daha dikkat etmeleri gerekiyor. Bazı takımlardan ciddi anlamda çekindiklerini düşünüyorum. Faal hekimlerinin varda olmamaları gerekiyor.”

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.