Rıza Çalımbay: Bu Takım Çok Şeyi Hak Ediyor

Rıza Çalımbay, “Bu takım çok şeyi hak ediyor. Bu sezon da Avrupa kupalarına gitti, Türkiye Kupası’nda yarı final oynuyor. Bir sürü şey yaptı. Taraftarın, gücünü göstereceği maçlar bunlar. Onların mutlaka bizim yanımızda olması gerekiyor. Kötü günler görmek istemiyorsak, hep beraber olmamız gerekiyor.” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, resmi internet sitemize açıklamalarda bulundu.

İlk olarak Spor Toto Süper Lig’de geçtiğimiz hafta sahamızda Kasımpaşa ile oynadığımız maçı değerlendiren Çalımbay, karşılaşmaya istediğimiz gibi başlayamadığımızı ancak 15’inci dakikadan sonra çok iyi oynadığımızı söyledi.

Özellikle ikinci yarıda çok pozisyon yakaladığımızı kaydeden Çalımbay, “Direkten dönen toplarımız oldu. Son paslarda biraz dikkatli olamadık. Şanssız günler yaşıyoruz ve bunlar futbolun içinde olan şeyler. Bütün bunlara bir son vermek istiyoruz. Bütün gayemiz bu.” diye konuştu.

– Bu Takım Çok Şeyi Hak Ediyor

Ligin sonuna yaklaştığımızı söyleyen Çalımbay, “Son 4 maçımız kaldı. Bunların hepsi de kritik maçlar. Çok iyi takımlarla oynayacağız. Bunların hepsinden önemli olan bir şey var o da taraftar. Bizim taraftara ihtiyacımız var. Niçin böyle yapıyorlar? ben anlamıyorum. Takımda kriz varsa, bu krize en büyük çare taraftardır. Stadı doldurmak lazım. Bu takım çok şeyi hak ediyor. Bu sezon Avrupa kupalarına gitti, Türkiye Kupası’nda yarı final oynuyor. Bir sürü şey yaptı bu takım. Taraftarın, gücünü göstereceği maçlar bunlar. Onların mutlaka bizim yanımızda olması gerekiyor. Kötü günler görmek istemiyorsak, hep beraber olmamız gerekiyor. Tek yapacakları şey bize destek. Onun dışında başka şey beklemiyoruz. Bu takım iyi şeyler başardı, yine de başaracak.” ifadelerini kullandı.

– Puan ya da Puanlarla Dönmek İçin Bütün Gayreti Göstereceğiz

Cumartesi günü deplasmanda Galatasaray ile oynayacağımız maçı da değerlendiren Çalımbay şunları söyledi:

“Sezona iyi başladılar ve hala da götürüyorlar ligi. Galatasaray’ın stadında maç oynamak çok zordur. Taraftarları inanılmaz şekilde takımla bütünleşiyor. Zor bir hale geliyor orada oynamak. Onun için de çok dikkatli olmamız gerekiyor. 7 tane arkadaşımız kart sınırında. 4 arkadaşımız cezalı. Oyuncu da kaybetmek istemiyoruz. Galatasaray maçı bizim için önemli ancak diğer maçlar da önemli. İnşallah güzel bir maç olur. Puan ya da puanlarla dönmek için bütün gayreti göstereceğiz.”

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.