Rıza Çalımbay: Bu Takımın Manevi Desteğe İhtiyacı Var

Rıza Çalımbay, “Bu takımın manevi desteğe ihtiyacı var. Bunu herkesin bilmesi gerekiyor. Demir Grup Sivasspor Avrupa maçı oynayacak. Güzel bir ortam oluşturulması lazım. Şuanda Avrupa’ya giden bir Sivasspor takımı yok gibi davranılıyor.” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, Sivas 4 Eylül Stadyumu’nda basın toplantısı düzenledi.

Çalımbay, her zaman hedefinin olduğunu belirterek, “Ben geldiğimden beri bu takım Avrupa’ya gidiyor. Benim hedeflerim var, bu hedeflerimin başında da Avrupa geliyor. Bugünde bir arkadaşımız geldi biz Charisis’i 2 ay önce istemiştik. Daha yeni alabildik. Biz 3-4 hafta sonra çok iyi yere geleceğiz. İki mevkide sıkıntımız kaldı. Onları da halledersek iyi yere geleceğiz.” dedi.

 – Malmö Maçı Çok Önemli

18 Ağustos Perşembe günü Malmö ile oynayacağımız UEFA Avrupa Ligi play-off maçının önemine değinen Çalımbay, “Malmö maçını en iyi şekilde bitirmemiz gerekiyor. Bu takımın manevi desteğe ihtiyacı var. Bunu herkesin bilmesi gerekiyor. Demir Grup Sivasspor Avrupa maçı oynayacak. Güzel bir ortam oluşturulması lazım. Şuanda Avrupa’ya giden bir Sivasspor takımı yok gibi davranılıyor. Bu takımı havaya sokmamız lazım. Rövanşa gelecek olan Malmö’yü burada en iyi şekilde karşılayıp, büyük bir taraftarla beraber bu maçı oynamalıyız. Bu maç hem Türkiye için, hem de Sivasspor için çok önemli. Buradan kazanılacak puanlar Türkiye’ye çok şey katacak.” diye konuştu.

– Hakemlerde Biraz Düşünce Olur

Adana Demirspor maçının hakemi Mert Güzenge’ye ve VAR’a tepki gösteren Çalımbay, “Hakem arkadaşlarımızda biraz düşünce olur. Maçta Robin’in ağzına vuruluyor. Ufak bir şey yapsan oyundan çıkar mı? Sen orada benim düzenimi bozuyorsun. O faulü vereceksin. Takımın en iyi oyuncusu maçta faulden sonra oyundan çıkıyor. Bu nasıl hakemlik, bu nasıl düşüncesizlik? Bu vicdansızlık, hadi hakem görmedi VAR bile görmüyor. Bana bir kişi gelip bu faul değil desin. VAR’ın başındakinin de suçu var, orta hakeminde suçu var. Akıl var, mantık var, küçük bir darbe ile adam çıkar mı? Bunlardan sonra kimse konuşmuyor. Sessizce duruyoruz. Ben hakem arkadaşımızın kendisine de söyledim. Bilerek mi yapıyorsun diye. Öyle bir faulü vermesi gerekiyor. Trabzonspor maçında da aynısı oldu. Görmemezlikten geliyorlar. Adam yerde yatıyor. Maçı devam ettiriyor, sonra kalemizde gol oluyor.” şeklinde konuştu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.