Rıza Çalımbay: Buradan Ders Çıkarmamız Gerekiyor

Rıza Çalımbay, “Burada rakibimizden ziyade kendi hatalarımızdan gol yedik. Bu maçta hak ettiğimiz mağlubiyet aldık. Gol yemek için ne gerekiyorsa yaptık. Söyleyecek fazla bir şey yok ve bundan ders çıkarmamız gerekiyor.” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, Spor Toto Süper Lig Ahmet Çalık Sezonu’nun 24. hafta maçında deplasmanda Gaziantep Futbol Kulübü’ne 5-1 mağlup olduğumuz maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı acıkmada mağlubiyeti hak edecek bir oyun oynadığımızı söyledi.

Deplasmana gelmeden önce takımı özellikle ölü toplar konusunda uyardığını dile getiren Çalımbay, “Böyle bir sonu beklemiyorduk. Gaziantep’ten puan ve puanlarla dönmek istiyorduk ama ölü topları iyi değerlendiren bir rakibimiz var. Bugün maçta maalesef arkadaşlarımız konuştuklarımızı sahaya yansıtamadılar. Ölü toplardan goller yedik. Böyle goller yedikten sonra telafi etmek kolay değil. Buna rağmen skoru 2-1 yaptık. Sonra yine ölü toptan gol yedik. Burada rakibimizden ziyade kendi hatalarımızdan gol yedik. İkinci yarıda oyuncu değişikliği yaptık ve ofsayt gerekçesiyle iptal olan golü de bulduk. O gol sayılsa sonuç farklı olabilirdi. Bizim bir oyuncumuz atılınca ve 10 kişi kalınca sıkıntı yaşadık. Bu maçta hak ettiğimiz mağlubiyet aldık. Gol yemek için ne gerekiyorsa yaptık. Söyleyecek fazla bir şey yok ve bundan ders çıkarmamız gerekiyor. Bir an önce toparlanıp gelecek maçlara bakmamız gerekiyor.” diye konuştu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.