Rıza Çalımbay: Çekişmeli Bir Maç Oldu

Rıza Çalımbay, “Maça kötü başladık ve gol yedik ama hiçbir zaman maçtan kopmadık. Takımım mükemmel şekilde mücadele etti. Çok çekişmeli bir maç oldu.” dedi.

Demir Grup Sivasspor’umuz ile Slavia Prag, UEFA Avrupa Konferans Ligi G grubu ilk hafta maçında karşılaştı. Sivas 4 Eylül Stadyumu’nda oynanan mücadeleden takımımız 1-1 beraberlikle ayrıldı.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında şunları söyledi:

“Slavia Prag, gruptaki oynadığımız en kuvvetli takımdı. Biz de tabii ki maçtan mutlaka puan ve puanlar almamız gerekiyordu. Maça kötü başladık ve gol yedik ama hiçbir zaman maçtan kopmadık. Takımım mükemmel şekilde mücadele etti. Çok çekişmeli bir maç oldu. Esas maçlar bundan sonra başlayacak. Hazır olmayan arkadaşlarımız var, onlar da hazır olunca bu gruptan çıkacağımıza inanıyorum. Beklediğimiz taraftar değildi yine çok iyiydiler. İyi de destek verdiler. Gelenler büyük bir destek verdi. Bugünkü taraftardan dolayı mutlum. Az olur, öz olur. Şunu söylemem lazım, saat 12’yi geçti. Cuma gününe girdik. Maçta oynayanlara yarın idman yaptırmamız mümkün değil. Pazar günü de lig maçı oynayacağız. Saati de 17.00’de. Bari bu saate vermeyin. Bir gün dinlenme ile bu oyuncuları maça çıkarmak çok doğru değil. Maçı pazartesine alabilirlerdi. Ne kadar dinlenirlerse iyi. Bizim bir sürü sakatımız var, yetiştirme şansımız sıfır. Bu olmaması gereken bir şey.”

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.