Rıza Çalımbay: Cesaretle Maç Yönetecek Hakem Göremedim

Rıza Çalımbay: “Maçın sonuçlarını hakemlerin belirlemesi kötü. Bana göre bugünkü hakem korktuğundan ikinci penaltıyı veremedi. Kartları da veremedi. Burada cesaretle maç yönetecek hakem göremedim. Bugünkü hakem de öyleydi.” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, Süper Lig’in 8. haftasında sahamızda oynadığımız ve 2-1 mağlup olduğumuz Galatasaray maçının ardından düzenlenen basın toplantısında arayı iyi değerlendirip, sakatlarımız da geldiğinde çok daha iyi olacağımızı söyledi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay bu sezon hakemler konusunda sıkıntı yaşadığımızı belirterek, “Biz çok yoğun bir tempoda maçlar yapıyoruz. Hem lig, hem Avrupa maçları. 2 gün önce maç oynadık. 2 gün sonra da bu maçı oynadık. Bir hafta 3 maç oynadık. Galatasaray sadece 1 maç oynadı. Rakibin iyi bir kadrosu var. Kaliteli, yedekleri de dahil. Avrupa’ya göre ayarlanmış iyi bir takım. Maçın sonuçlarını hakemlerin belirlemesi kötü. Bana göre bugünkü hakem korktuğundan ikinci penaltıyı veremedi. Kartları da veremedi. Çünkü korktu. Burada yürekli bir hakem görmedim. Cesaretle maç yönetecek hakem göremedim. Bugünkü hakem de öyleydi. Bundan önceki maçımızdaki hakeme de aynı şeyleri söylemiştim hemen ceza veriyorlar. Biz doğruları söylerken niye ceza alıyor, hor görülüyoruz? anlamıyorum. Hakemler de hata yapıyor, biz de bunları söylüyoruz. Bir penaltı verilirken ikinci verilmez diye kural var mı? Şimdiye kadar hakem hatasından puan kazanmadık, hakem hatasından puanlar kaybettik. Sivas mütevazi yer, kimsenin gıkı çıkmıyor, geçip gidiyorlar. Biraz dikkat etmeleri gerekiyor. Öyle bir maç haline geldi ki. Pozisyonlarımız da oldu. Kenardan rakibimiz maç bitsin diye uğraşıyordu. Hakem kalecinin oynaması, yerde kalması, sakatlıklar dahil 6 dakika uzatma verdi ama ne kadarını oynattı bilmiyoruz. Herkesin işini tam anlamıyla yapması gerekiyor. Hakemlik zor meslek olması gerekir. Hata yapmadan, korkmadan yönetmeliler” dedi.

Maça istediğimiz gibi başlayamadığımızı vurgulayan Çalımbay, “Beklemedik bir gol yedik. Sonra oyuna ağırlığımızı koyduk. Penaltıyı kullanamadık şanssızlık oldu. İkinci yarı taktik değişiklikler yaptık ama beklemediğimiz bir gol daha yedik. Sonra bir gol attık ve son bölümde iyi mücadele edip pozisyonlar bulduk ama değerlendiremedik. Beklediğimiz araya iyi şekilde girmekti. Arayı iyi değerlendirip, sakatlarımız da geldiğinde çok daha iyi olacağız. Hem Avrupa, hem de ligde iyi yerde olacağız. Çok yoğun maçlar oynadık. Bazı oyuncularımız hemen her maç oynadı. Şu arayı iyi değerlendirip, tekrar yolumuza bakacağız.” ifadelerini kullandı.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.