Rıza Çalımbay: Çok iyi İşler Yapacağız

Rıza Çalımbay, “Son maçlarımızda çok iyi şekilde oynadık. Tempomuzu biraz daha arttırırsak ve girdiğimiz pozisyonlarda da daha dikkatli olursak, çok iyi şeyler yapacağız.” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, kulübümüzün resmi internet sitesine açıklamalarda bulundu.

İlk olarak ligde geçtiğimiz hafta Yeni Malatyaspor ile 2-2 berabere kaldığımız maçı değerlendiren Çalımbay, takımımızın kazanmak için her şeyi yaptığını ancak mücadele çok fazla pozisyonu değerlendiremediğimizi söyledi.

– 2 Penaltımız Verilmedi

Karşılaşmada 2 penaltımızın verilmediğini kaydeden Çalımbay, “VAR’ın başındaki hakemler biraz daha dikkatli seyretseydi 2 tane penaltımız vardı. Maalesef onları es geçtiler hakem arkadaşlarımız her zaman ki gibi. Bundan dolayı sıkıntılıyız. Baktığımız zaman herkes sessiz. Sadece birkaç yorumcu bunların yüzde yüz penaltı olduğunu söylüyor. Bana göre Malatya’dan kayıpsız 3 puanla dönebilecektik. Oynadığımız oyunla bunu hak etmiştik. Yapacak bir şey yok. Bu sene böyle devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Gaziantep maçı ile birlikte zorlu bir fikstüre gireceğimizi kaydeden Çalımbay, “Hepsine iyi konsantre olmamız gerekiyor. Hafta sonu karşılaşacağımız Gaziantep’in kadrosu iyiydi, bu sene yaptıkları takviyeler iyi daha da iyi oldular. Deplasmanda çok tehlikeli bir takım. Ona göre önlemlerimizi alacağız ve kendi sahamızda kazanmaktan başka hiç bir şey düşünmüyoruz. Elimizden gelen bütün şeyi yapacağız.” dedi.

– Son Maçlarımızda Çok İyi Oynadık

Ligde devreye kadar alacağımız bütün puanların çok önemli olduğunu kaydeden Çalımbay, “Bu 4 maçı da çok iyi bitirmemiz gerekiyor. Arada bir kupa maçı da var. İnşallah onu da iyi bir şekilde bitireceğiz. Takımımızda bir yorgunluk vardı. Yavaş yavaş herkes iyi duruma geliyor. Ligin ikinci yarısında bambaşka şekilde çıkacağız maçlarımıza. Son maçlarımızda çok iyi şekilde oynadık. Tempomuzu biraz daha arttırırsak ve girdiğimiz pozisyonlarda da daha dikkatli olursak, çok iyi şeyler yapacağız.” diye konuştu.

 

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.