Rıza Çalımbay: Eksiklere Rağmen İyi Oynadık

Rıza Çalımbay, “Eksiklerimize rağmen iyi oynadık. İlk yarı denk bir biçimde geçti. İkinci yarı üstünlüğü ele aldık. Pozisyonları değerlendirebildik.” dedi.

Demir Grup Sivasspor’umuz, Süper Lig’in 30. hafta maçında deplasmanda Kasımpaşa ile golsüz berabere kaldı. Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, mücadelenin ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada güzel bir müsabaka olduğunu vurgulayarak, “İki taraf da iyi mücadele etti. Eksiklerimize rağmen iyi oynadık. İlk yarı denk bir biçimde geçti. İkinci yarı üstünlüğü ele aldık. 10 kişiden sonra daha çok aldık. Bir pozisyonu değerlendirebildik. Kasımpaşa’nın çok iyi dönemine rastladık. Defans olarak orta saha olarak iyi mücadele ettik. 3 puanı alıp gitmeyi isterdik. Bazı şeyleri gerçekleştiremedik.” şeklinde konuştu.

Maç fikstürü ile ilgili eleştirilerde bulunan Çalımbay, “Bize yapılan hiçbir takıma yapılmadı. Bizim maçları 2 günde bir oynatıyorlar. Çarşamba günü Malatya ile, cumartesi günü Fenerbahçe ile oynayacağız. Kimsenin böyle fikstürü yok bizim var. Bunu kimse eleştirmiyor. Bugün 5 eksikle çıktık. Bu dönemde sakatlık olabiliyor. Kartlar meydana çıkıyor. Böyle bir fikstürü bize yapmaları çok yanlış. Kupada da aynısını yaptılar ligde de aynısını yaptılar. Bilerek mi yapıyorlar bilmiyorum.” ifadelerini kullandı.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.