Rıza Çalımbay: Elimizdeki İmkanlarla Yapabileceğimizin En İyisi Buydu

Rıza Çalımbay, “Maça iyi başladık. İstediğimiz golü de bulduk. Ama ilk yarı biterken gol yememiz kötü oldu. Her şeye rağmen takımımdan memnunum. Konferans Ligi’nde gruptan lider çıktık, güzel şeyler yaptık. Benim elimdeki imkanlarla yapabileceğimin en iyisi buydu.” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, Fiorentina maçının ardından düzenlenen basın toplantısında şunları söyledi:

“Öncelikle tüm İtalyanlardan özür diliyoruz. Hiç olmaması gereken bir olay yaşadık. Sivas’ta daha önce böyle bir olay yaşanmamıştı. Bundan dolayı çok üzgünüz. Belki de maçın önüne geçen bir konu oldu. Biz de maalesef engelleyemedik. Bundan dolayı onlardan çok özür diyoruz, kusura bakmasınlar. Maça iyi başladık. İstediğimiz golü de bulduk. Ama ilk yarı biterken gol yememiz kötü oldu. İçeriye girdiğimizde daha iyi şeyler yapmamız gerektiğini söyledik. İkinci yarı daha iyi olacak derken, istemediğimiz şekilde takım geriye çekildi. Öne çıkmalarını istedik ama bunu yapamadık. Bundan önce Karagümrük maçında olduğu gibi en büyük sıkıntı ölü toplar. Bizimkiler yine vurdurdular ve golü yedik. Ondan sonra herkes istediğini yapmaya başladı. Kendi kalemize gol atınca üzücü olay meydana çıktı. Her şeye rağmen takımımdan memnunum. Konferans Ligi’nde gruptan lider çıktık, güzel şeyler yaptık. Benim elimdeki imkanlarla yapabileceğimin en iyisi buydu. Bir Anadolu takımı için, bütçesi düşük bir takım için çok iyi şeyler yaptık. Hem ülkemize puanlar kazandırdık. Hem kulübümüze paralar kazandırdık. Fenerbahçe de elenmiş, Avrupa’da takımımız kalmadı, üzüldük. Avrupa’da çok iyi takımları buraya getirdik, oynadık. Güzel şeyler yaptık. Şimdi önümüzde lig ve Türkiye Kupası var. Hedeflerimiz değişecek. Son 13 günde 5 maç yaptık, 3’ü deplasman. Bizim için en kötüsü de seyahatler oldu. İtalya’dan Sivas’a gelip 1 gün sonra İstanbulspor maçı için İstanbul’a gittik. Rotasyon yapmak istedik ama sahaya çıkan arkadaşlarımız beklentilerimizi karşılamadı.”

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.