Rıza Çalımbay: En Büyük Hedefimiz Avrupa ve Ligi İyi Yerde Bitirmek

Rıza Çalımbay, “Geçen sezonu güzel şekilde tamamladık. 3 senedir Avrupa Kupaları’na katılıyoruz. Önümüzdeki sezon da en büyük hedefimiz Avrupa kupaları ve ligi çok iyi bir yerde bitirmek. Onun için kampı mükemmel şekilde bitirmemiz gerekiyor.” dedi.

Antrenman öncesinde basın mensuplarına açıklama yapan Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, geçen sezonun takımımız için yorucu geçtiğini belirterek, “Çok yoğun bir şekilde geçti sezon. Sezonu ilk biz başladık. En son yine bırakan biz olduk. Çok yoğun ama mutlu bir sezon geçti.” diye konuştu.

Çalımbay, sezon öncesi en büyük hedefimizin Türkiye Kupası olduğunu ve bunu da gerçekleştirdiğimizi hatırlatarak, “Sivas için çok değerliydi. Tarihinde hiç final oynamamış, hiç kupa almamıştık. Çok iyi oyun oynadık. Taraftarımızın da desteğiyle final maçını kazandık ve şampiyon olduk.” dedi.

Yeni bir sezonun başladığını ifade eden Çalımbay, “Giden arkadaşlarımız var. Gidenlerin yerine mutlaka almamız gerekenler var. Tek düşüncemiz onların bir an önce alınması. Bir an önce o arkadaşlarımızla beraber çalışmamız gerekli.” ifadelerini kullandı.

Çalımbay, Bolu kampına geniş bir kadro ile geldiğimizi belirterek şunları söyledi:

“Altyapıdan çok yetenekli 12 oyuncu aldık. Onlardan da yararlanacağız. Geçen sezonu güzel şekilde tamamladık. 3 senedir Avrupa Kupaları’na katılıyoruz. Önümüzdeki sezon da en büyük hedefimiz Avrupa kupaları ve ligi çok iyi bir yerde bitirmek. Onun için kampı mükemmel şekilde bitirmemiz gerekiyor. Burada çok güzel bir yerde çalışıyoruz. Bunu iyi bir şekilde değerlendireceğiz. Ayın 16’sında da Avusturya’ya gideceğiz. Oraya sadece maç için gideceğiz. Geldiğimiz zaman da Süper Kupa’yı oynayacağız. Ondan sonra ligimiz ve Avrupa kupalarında play-off oynayacağız. Play-off’tan geçmek istiyorsak mutlaka eksik olan yerlerimizi doldurmamız gerekiyor. Onlara yönetimimiz gayret ediyor. Onları alırsak o zaman hiçbir sıkıntımız olmadan play-off’u geçip Türkiye’nin ihtiyacı olan puanı almak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.”

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.