Rıza Çalımbay: En İyi Yerde Ligi Bitirmek İstiyoruz

Rıza Çalımbay, “Bütün zorluklara, sakatlıklara rağmen sezon başından bu yana kadar mükemmel bir istikrar yakalayıp, iyi bir şekilde de buraya kadar geldik. Kalan maçımızı da kazanıp inşallah en iyi yerde ligi bitirmek istiyoruz.” dedi.

Demir Grup Sivasspor’umuz, Süper Lig’in 33. hafta maçında sahamızda Gençlerbirliği’ni 2-0 mağlup etti. Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, mücadelenin ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Kazanmamız gereken bir maçtı ama önce şöyle başlayayım. Başakşehir camiasını tebrik ediyorum. Başta Göksal başkan olmak üzere Okan hoca ve bütün futbolcularını tebrik ediyorum. İnşallah Avrupa’da da çok çok başarılı olurlar.” diye konuştu.

Gençlerbirliği maçını kazanmak için sahaya çıktığımızı söyleyen Çalımbay, “Yukarıda bitirmek istiyorsak, kazanmamız gerekiyordu, ona göre de oynamamız gerekiyordu. Gayet iyi oynadık. Maçın başından sonuna kadar çok üstün oynadık, çok pozisyona girdik. Belki de bugüne kadar oynayıp da en çok pozisyona girdiğimiz maçlardan bir tanesiydi. Tabi ki bizim için birazda stresli bir maçtı. 1-0 iken rahat değildik. 2-0 olduktan sonra rahatladık. 3’üncü gol yine VAR’dan döndü. Bilmiyorum bu kaçıncı. Ama herkes gerçekten iyi mücadele etti. Tek yaptığımız hata son paslarda dikkatli olabilseydik, çok farklı güzel bir maç kazanmış olabilirdik ama buna da şükür.  Çok iyi bir maç kazandık.” diye konuştu.

Bu sene Sivas’ta son maçımızı oynadığımızı ve galibiyet ile bitirdiğimiz için mutlu olduğumuzu kaydeden Çalımbay, “Bu 8 maçta baktığınızda deplasmanda hiç yenilmedik. Kendi sahamızda sadece 2 kötü netice aldık. Onun dışında da bütün zorluklara, sakatlıklara rağmen sezon başından bu yana kadar da mükemmel bir istikrar yakalayıp, iyi bir şekilde de buraya kadar geldik. Kalan maçımızı da kazanıp inşallah en iyi yerde de ligi bitirmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Önümüzdeki sezon takımda devam edip etmeyeceğinin sorulması üzerine yönetimle bir görüşme yapmadığını ifade eden Çalımbay, “Benim şu andaki tek düşüncem Göztepe maçı. Çünkü Göztepe maçı çok çok önemli oldu. Bizim o maçtan mutlaka çok iyi şekilde ayrılmamız gerekiyor. Şu anda bütün konsantreyi oraya vereceğiz. Tabi ki biz şu anda 4’üncülüğü garantiledik. Büyük bir ihtimalle de Avrupa’ya gideceğiz. Onun için de biz kulübümüzle konuşacağız. Kendimiz zaten Sivaslıyız. Yönetim ile iyi bir şekilde anlaşırsak, inşallah devam ederiz.” dedi.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.