Rıza Çalımbay: Fazla Pozisyon Üretemedik

Rıza Çalımbay, “Geçen maçlarımız gibi fazla pozisyon üretemedik. Yine de hem ilk yarı olsun hem ikinci yarı olsun galibiyet için ne gerekiyorsa yapmaya çalıştık. Olmadı, yapacak bir şey yok.” dedi.

Süper Lig’de 40. hafta maçında sahamızda Medipol Başakşehir’i konuk eden Demir Grup Sivasspor’umuz, mücadeleden 0-0 beraberlikle ayrıldı. Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, maçın ardından düzenlene basın toplantısında yaptığı değerlendirmede galibiyet için oynadığımızı ancak başaramadığımızı söyledi.

Karşılaşma öncesi yakaladığımız beşinciliği bırakmak istemediğimizi söyleyen Çalımbay, “En büyük düşüncemiz oydu. Çünkü arkamızdaki takımlarla aramızda fazla bir puan farkı yoktu. O yüzden de mutlaka bu maçı iyi bir şekilde bitirmemiz gerekiyordu. Kolay maç değildi. Karşımızdaki takım ne de olsa düşmeye yakın pozisyonu vardı. Bu oyunla kapalı bir oyun oynayıp ve disiplinli oynayacaklarını farkındaydık. Gerçekten de öyle oldu. Pozisyon bulmak için çok zorlandık ama yine de bulmaya çalıştık. Bir kaç tane de pozisyonumuz oldu, onları da değerlendiremedik. Ama daha iyi oynayabilirdik. Daha tempolu oynayabilirdik. Daha güzel pozisyonlar yakalayabilirdik. Geçen maçlarımız gibi fazla pozisyon üretemedik. Yine de hem ilk yarı olsun hem ikinci yarı olsun galibiyet için ne gerekiyorsa yapmaya çalıştık. Olmadı, yapacak bir şey yok. Şimdi kalan 2 tane maçımız var. Hem Fenerbahçe hem Kasımpaşa maçları. Bunları da en iyi şekilde bitirmek için uğraşacağınız.” diye konuştu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.