Rıza Çalımbay: Fiorentina Karşısında Desteğe İhtiyacımız Var

Rıza Çalımbay, “Fiorentina maçı hem Demir Grup Sivasspor hem de ülkemiz için büyük bir şans. Medyanın olsun, taraftarın olsun takıma destek vermesi gerekiyor. Özellikle taraftara çok ihtiyacımız var. Onlarla birlikte çok güzel maçlar kazandık, bu maç da onlardan bir tanesi olabilir.” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, resmi internet sitemize açıklamada bulundu.

İlk olarak UEFA Avrupa Konferans Ligi son 16 turu ilk maçında deplasmanda Fiorentina ile oynadığımız maçı değerlendiren Çalımbay, özellikle ilk yarı da iyi oynadığımızı ve şanssız bir gol yediğimizi söyledi.

 Maç boyunca mücadeleden kopmadığımızı söyleyen Çalımbay, “Atak yapmamız gerekiyorsa atak da yaptık. İyi bir takıma karşı oynadık. Baktığımız zaman bizden 10 misli, 20 misli daha fazla bütçeye sahipler ama biz de yıllardır Avrupa’ya gidiyoruz. Çok güzel maçlar da oynadık. Bu da bunlardan bir tanesiydi.” şeklinde konuştu.

– Taraftarımızla Birlikte Çok Güzel Maçlar Kazandık

Fiorentina karşısında rövanş maçını kazanmamak için hiçbir nedenin olmadığını kaydeden Çalımbay, “Yapılacak bir sürü şey var; sahanın içi ve sahanın dışı. Sahanın içi bizlere kalan bir şey. Onda da herkes elinden geleni yapacak. Fiorentina maçı hem Demir Grup Sivasspor hem de ülkemiz için büyük bir şans. Medyanın olsun, taraftarın olsun takıma destek vermesi gerekiyor. Özellikle taraftara çok ihtiyacımız var. Onlarla birlikte çok güzel maçlar kazandık, bu maç da onlardan bir tanesi olabilir. Biz elimizden geleni yapacağız. Onların desteği bize çok güzel şeyler yaşattı. Yönetim, futbolcular, taraftar hep birlikte kenetlendiğimiz zaman güzel bir sonuç çıkartabiliriz. Güzel bir hava, güzel bir atmosfer yaratmamız gerekiyor. Bu yüzden herkesin sahip çıkması gerekiyor.” dedi.

Spor Toto Süper Lig’de 25. Haftanın kapanış maçında İstanbulspor ile deplasmanda oynayacağımız maçı da değerlendiren Çalımbay, “Önümüzde İstanbulspor maçı var. Bu maçı da çok güzel bir şekilde geçmemiz gerekiyor. Yaşadığımız seyahat süreci yorucu geçti. Geldiğimiz gün antrenmanı iptal etmek zorunda kaldık. Bugün antrenman yapıyoruz, yarın da İstanbul’da ter antrenmanı yapacağız ve İstanbulspor maçına çıkacağız. Böyle güzel şeyler yaşamak istiyorsan biraz da sıkıntı yaşayacaksınız.” diye konuştu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.