Rıza Çalımbay: Galibiyet İlerisi İçin Önemliydi

Rıza Çalımbay, “Bugün alınan galibiyet ilerisi için çok önemliydi. Ankaragücü maçını geçersek arayı iyi değerlendirip lige ve Avrupa kupalarına iyi başlayacağız.” dedi.

Süper Lig’de yeni sezonun ilk deplasman maçında Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un konuğu olan Demir Grup Sivasspor’umuz mücadeleden 2-1 galip ayrıldı. Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı değerlendirmede, alınan galibiyetin ilerisi için çok önemli olduğunu söyledi.

Geçen hafta kaybettiğimizi hatırlatan Rıza Çalımbay, “Her şeyden önce güzel bir maç oldu. Geçen hafta kaybettiğimiz maç vardı. Bu maçı çok iyi bitirmemiz gerekiyordu. Şunu gördük; biz iki maçta da hazır değiliz. Takım olarak, oyuncular olarak hazır değiliz. Bunun farkındayız. Son 10 dakikada maçı çevirmek çok önemliydi. Bu takımda güveni biraz artırdı. Ama şöyle bir gerçek var. Bizim çok çalışmamız gerekiyor, arkadaşları çok iyi duruma getirmemiz gerekiyor. Önümüzdeki hafta Ankaragücü maçından sonra 18 günlük bir aramız var. Onun için o zaman bizim için çok önemli. Normalde bütün takımlar transfere devam ediyorlar. Biz olalım diğer takımlar olsun, hiçbir takım net bir şekilde hazır değil. Şu ara bütün takımlara yarayacak, en çok da bize yarayacak. Bugün alınan galibiyet ilerisi için çok önemliydi. Takımımızın hazır olmadığını gördük. Ama bunu Ankaragücü maçını geçersek arayı iyi değerlendirip lige ve Avrupa kupalarına iyi başlayacağız. Bunu en iyi şekilde değerlendiremezsek, oyuna böyle devam edersek iki tarafta da sıkıntı yaşarız. Bu süreyi mükemmel bir şekilde değerlendirmemiz gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.