Rıza Çalımbay: Galibiyet İstikrar İçin Önemliydi

Rıza Çalımbay, “Aldığımız galibiyet yakaladığımız istikrar için önemliydi. Bunu devam ettirme adına bu maç kırılma maçıydı. Bütün oyuncularımız elinden gelen gayreti gösterdi.” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, İH. Konyaspor’u 3-1 yendiğimiz maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı değerlendirmede galibiyetten dolayı çok mutlu olduğumuzu söyledi.

Çalımbay, zor bir maç olacağını bilerek sahaya çıktığımızı belirterek, “İH. Konyaspor deplasmanda kapanıp kontra ataklarla oynayan bir takımdı. Düşündüğümüz gibi çıkan maçta iyi pozisyonlar yakaladık ama bazılarını atamadık. Aldığımız galibiyet yakaladığımız istikrar için önemliydi. Bunu devam ettirme adına bu maç kırılma maçıydı. Bütün oyuncularımız elinden gelen gayreti gösterdi. Antrenmanlarda olsun, maçlarda olsun mükemmel oynuyorlar. Antrenmanda çalıştıklarımızı sahaya yansıtınca istediğimizi alıyoruz. Seri yakaladık. Önemli olan kalan 8 maçın da iyi bir şekilde tamamlamak. Bugün tek üzüldüğüm şey Hakan’ın kırmızı kartı oldu. 10 kişi kalınca maçta zorlandığımız anlar oldu ama başta kalecimiz olmak üzere hepsi mükemmeldi. Yakaladığımız kontra atakları iyi değerlendirdik. Bu zorlu süreçte güzel şeyler yapıyoruz. Bu takım iyi bir takım. Bizim tek üzüldüğümüz şey Avrupa kupalarında daha iyi şeyler yapacaktık bu sıkıntılar olmasaydı.  Bizim grubumuz iyi bir gruptu. Oradan çıkabilirdik. Avrupa maçlarını atlattıktan sonra bütün gayemiz lig oldu. Önemli olan sonunu da iyi getirmek ve kalan maçlarımızı iyi bitirmek.” diye konuştu.

Bu yıl yeniden UEFA kupalarına katılma hedefi sorusuna ise Çalımbay, “8 maçımız var. Biz alabildiğimiz kadar puan almaya çalışacağız. Yukarıdakileri yakalamaya gayret edeceğiz. İnşallah Hakan’ın pozisyonu gibi aksilikler yaşamazsak, sonuna kadar şansımızı sürdüreceğiz” dedi.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.