Rıza Çalımbay: Galibiyet Kadar Önemli Puan Aldık

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, “Alınmış puan çok iyi. Kazandığımız oyuncular oldu. Son dakikada gelen gol bizim için her açıdan iyi oldu. Galibiyet kadar önemli puan aldık.” dedi.

Süper Lig’de 28. hafta maçında İH. Konyaspor’a konuk olan Demir Grup Sivasspor’umuz, mücadeleden 2-2 beraberlikle ayrıldı. Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada alınan puanın çok iyi olduğunu söyledi.

Karşılaşmada iki takımın da iyi mücadele ettiğini söyleyen Çalımbay, golden sonra istediklerimizi yapamadığımızı söyledi.

Maçta ikinci yarıda oyundan kopmadığımızı söyleyen Çalımbay, “Mağlubiyeti kesinlikle kabul etmedik. Sürekli değişiklikler yaptık, oyuncuların yerlerini değiştirdik. Son dakikada da golü bulduk. Galibiyet kadar önemli puan aldık.” dedi.

Ligde çok zor maçlar oynayacağımızı kaydeden Çalımbay, “Konyaspor ile oynadık. Pazar günü Kayserispor ile karşılaşacağız. Ardından Kasımpaşa’ya gideceğiz ve daha sonra Malatyaspor oynayacağız. Telafisi olmayan maçlar oynayacaklar. O yüzden bizim maçlarımız zor geçecek. Bugün çok fazla eksiğimiz vardı. Onlar da olsa daha değişik maç olabilirdi. Alınmış puan çok iyi. Kazandığımız oyuncular oldu. Son dakikada gelen gol bizim için her açıdan iyi oldu.” şeklinde konuştu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.