Rıza Çalımbay: Gol Atabilseydik Çok Farklı Olabilirdi

Rıza Çalımbay, “Bu maçta çok iyiydik sadece gol yoktu. Gol atabilseydik bu maç daha da farklı olabilirdi.” dedi.

Demir Grup Sivasspor’umuz, UEFA Avrupa Ligi play-off turu rövanş maçında sahamızda Malmö’yü konuk etti. Sivas 4 Eylül Stadyumu’nda oynanan mücadeleden takımımız 2-0 mağlup ayrıldı.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, iyi mücadele ettiğimizi ancak gol atamadığımızı söyledi.

Malmö’de oynadığımız ilk maçın 3-1 bitmesi Malmö için avantaj olduğunu söyleyen Çalımbay, “Bizde tabii ki maçın başında risk ederek başladık. Ama dengeli bir şekilde başladık. Bana göre çok iyi futbol oynadık, gol yine kadar. Ondan önce bütün pozisyonları kovalayamaya çalıştık. İyi de pozisyonlar yakaladık. O girdiğimiz pozisyonları değerlendirebilseydik daha farklı olacaktı. Çünkü ben takımımdan memnunum, mükemmel bir mücadele yaptılar. İyi de pozisyonlara girdiler. Maalesef son paslarımıza dikkat edemedik ve bir sürü goller kaçırdık. Bir sıkıntı oluyor bizde, hiçbir şey yokken biranda gol yiyorsun. Onun dışında bir şey yok. Ben takımımdan memnunum, özellikle golü yiyene kadar. Tabii ki gol yedikten sonra da pozisyonlara girdik. Karşı karşıya kaldık, bom boş kaleye atamadık. Bu maçta çok iyiydik sadece gol yoktu. Gol atabilseydik bu maç daha da farklı olabilirdi. Karşımızdaki takım çok iyi bir takım. Çok disiplinli bir takım. Onun için hata yaptığın zaman bu tür maçlarda kesinlikle affetmezler.” diye konuştu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.