Rıza Çalımbay: Goutas, Bir Stoperden Beklediğimiz Her Şeyi Yapıyor

Rıza Çalımbay, “Dimitrios Goutas, bir stoperden beklediğiniz hemen hemen her şeyi yapıyor, bir de goller atıyor. İnşallah sonuna kadar devam eder. Böyle bir oyuncuyla çalıştığım için çok mutluyum.” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, resmi internet sitemize açıklamalarda bulundu.

İlk olarak ligde geçtiğimiz hafta sahamızda oynadığımız ve 4-0 kazandığımız Vavacars Fatih Karagümrük maçını değerlendiren Çalımbay, maçın başından sonuna kadar çok iyi oynadığımızı söyledi.

Maçın başında gol atmamızın takımımıza büyük avantaj sağladığını kaydeden Çalımbay, “Vavacars Karagümrük takımını da çok iyi analiz ettirdik arkadaşlarımıza. Tehlikeli bir takım. Özellikle top onlardayken çok iyi oynuyorlar, iyi pas yapıyorlar, iyi çıkıyorlar. Hatalarımız az, iyi yaptığımız şeyler çok oldu. Maçın başından sonuna kadar mükemmel bir maç oynadık. Çok pozisyon yakaladık. 4-0 bitti ama pozisyonlarımız vardı. Onlarda biraz daha dikkatli olabilseydik daha farklı olabilirdi. Önemli olan maçı kazanmaktı. Tam olmasa da iyi bir duruma geldik.” diye konuştu.

Süper Lig’de gelecek hafta Beşiktaş ile deplasmanda oynayacağımız maçı da değerlendiren Çalımbay, siyah beyazlı ekibin iyi bir takım olduğunu söyledi.

Çalımbay, sözlerine şöyle devam etti:

“Beşiktaş’ta kim oynayacağı belli olmaya bilir ama neticede hepsi kaliteli oyuncular. Orada maç oynamak, maç kazanmak kolay değil. Biz elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız.”

– Dimitrios Goutas Dört dörtlük Profesyonel Bir Oyuncu

Sezon başında kadromuza kattığımız ve oynadığı 5 maçta 4 kez gol sevinci yaşayan Yunan stoperimiz Dimitrios Goutas’ın performansını da değerlendiren Çalımbay, “İşini temiz yapıyor. Hiçbir riske girmiyor. Garanti şekilde oynuyor. Dimitrios Goutas, bir stoperden beklediğiniz hemen hemen her şeyi yapıyor, bir de goller atıyor. İnşallah sonuna kadar devam eder. Böyle bir oyuncuyla çalıştığım için çok mutluyum. Dört dörtlük profesyonel bir oyuncu. Bir stoperin gidip gol pozisyonlarını değerlendirmesi müthiş bir şey. İnşallah diğer maçlarımızda da aynı şekilde görürüz.” dedi.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.