Rıza Çalımbay: Göztepe Maçı Çok Önemli

Rıza Çalımbay: “Göztepe maçı bizim için çok önemli bir maç. Bayağı eksiklerimiz var ama elimizdeki kadro da iyi oynuyor. Tek amacımız puan ya da puanlarla dönmek.” dedi.

Süper Lig’in 31. haftasında deplasmanda Göztepe ile karşılaşacak Demir Grup Sivasspor’umuz, bugün kulüp tesislerimizde yaptığı antrenmanla maçın hazırlıklarına devam etti.

İlk 30 dakikası basına açık olan idmanda medya mensuplarıyla bir araya gelen Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, ligde istediğimiz yerde olmadığımızı söyledi.

Sezonun çok yoğun geçtiğini kaydeden Çalımbay, “Kendi adımıza çok sıkıntılı bir süreç geçti. Zaman zaman zorlandığımız anlar oldu. Sakatlık, cezalılar, hastalık hemen hemen hepsini yaşadık. Şehir olarak çok iyi, çalışma ortamımız gayet iyi, sıkıntımız yok. Şuanda bulunduğumuz yer istediğimiz bir yer değil. Daha da yukarısını istiyoruz. Bu yüzden Göztepe maçı bizim için final niteliğinde ve dönüm maçımız. Bütün herkes bunun farkında. Son maçlarımızda da iyi mücadele ediyoruz. Tek sıkıntımız bizim Göztepe maçı ve ondan sonra verilen ara. Milli maçtan önce oynanan maçlarda çok iyi şekilde konsantre olmak gerekiyor. Göztepe maçı bizim için çok önemli bir maç. Bayağı eksiklerimiz var ama elimizdeki kadro da iyi oynuyor. Tek amacımız puan ya da puanlarla dönmek.” diye konuştu.

– Taraftarsız Oynanan Maçlar Tatsız, Tuzsuz Oluyor

Salgından önce kendi sahamızda hiç mağlubiyet almadığımızı hatırlayan Çalımbay, “Taraftarımızla gerçekten çok iyi bütünleşmiştik. Sonra her takımın yaşadığı şanssızlığı yaşadık. Taraftarsız oynanan maçlar tatsız, tuzsuz oluyor. Yeni bir şey çıktı en kötüsü de o. Taraftarlar yok ama iki takımında yedekleri ve yöneticileri var. Bazı maçlarda taraftar var gibi zannediyorsunuz. İnanılmaz şekilde bağırıyorlar. Her seste duyuluyor. Hakemlere bağıranlar çok oluyor. Seyirci olmadığı zaman onlar sorun yaratıyor. İnşallah seyirci alınırsa, tabii ki belirli aralıklarla seyirci alabilirlerse buda ev sahibi takılar için avantaj olabilir. Buradaki kararı verecek olan Sağlık Bakanlığı. Bizim artık daha fazla duyarlı olmamız gerekiyor. Herkese örnek olmamız gerekiyor. Öyle bir şey olursa çok memnun oluruz ama en küçük riski almadan yapılırsa olabilir.” diye konuştu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.