Rıza Çalımbay: Güzel Bir Galibiyet Aldık

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, “Takımım deplasmanda ne yapılması gerekiyorsa her şeyi yaptı, güzel bir galibiyet aldık. Kalan 2 maç bizim için çok çok önemli oldu. O maçları bitirdiğimizde ligi çok iyi bitireceğiz.” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, Süper Lig’in 32. hafta maçında deplasmanda Fenerbahçe’yi 2-1 mağlup ettiğimiz maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, güzel bir galibiyet aldığımızı söyledi.

Rıza Çalımbay, “Burada mağlup olsaydık, berabere kalsaydık, yukarıyla ilişkimiz kalmayacaktı ve bunun farkındaydık. Buradan mutlaka 3 puanla dönmekti amacımız. Planladığımız hücum oynayan, galibiyeti düşünen bir takımdı. Öyle de oynadık. Takımım deplasmanda ne yapılması gerekiyorsa her şeyi yaptı, güzel bir galibiyet aldık. Kalan 2 maç bizim için çok çok önemli oldu. O maçları bitirdiğimizde ligi çok iyi bitireceğiz. Sezon başında beri mütevazı bir kadroyla buraya kadar geldik. Herkesin sezon başı düşme adayları arasında gösterilen bir takımdık. Onun için bonservis dahi ödemeden güzel bir kadro yaptık. Şu ana kadar da 3’üncü olarak devam ettik. Takımımla gurur duyuyorum. Mükemmel bir performans gösterdiler. Bu sıkıntılı süreçte de sakatlık cezalar olmasından dolayı bazı maçları kazanamadık. Onları kazanabilseydik daha farklı yerde olacaktık. 2-3 oyuncumuz sakat olduğu zaman sıkıntı yaşıyoruz. Sıkıntı yaşadığımız zamanlarda puan kaybettik. Bu galibiyet bizi tekrar iyi bir yere getirdi. Tek amacımız kalan 2 maçı kazanıp ligi iyi bir yerde bitirmek.” dedi.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.