Rıza Çalımbay: Hak Ettiğimiz Bir Galibiyet Aldık

Rıza Çalımbay, “Maçın başından sonuna kadar disiplinli oyunumuzu bozmadık. Oyuncularımız çok da dikkatli oynadı. Maçın başından sonuna kadar mükemmel mücadele ettiler. Bana göre hak ettiğimiz bir galibiyet aldık.” dedi.

Ziraat Türkiye Kupası yarı final ilk maçında deplasmanda Aytemiz Alanyaspor’a konuk olan Demir Grup Sivasspor’umuz, mücadeleden 2-1 galibiyetle ayrıldı.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, maçta beklemediğimiz bir hatadan gol yediğimizi söyledi.

Bu golden sora oyundan kopmadığımızı anlatan Çalımbay, “Maç ilerledikçe daha da iyi oynamaya başladık. Özellikle maçın ilk yarısının sonlarına doğru gol ve çok güzel pozisyonlar bulduk. İkinci yarıda yine aynı şekilde hem defansımızı yaptık hem ileride ataklarımız oldu. On kişi kalmamıza rağmen mücadeleden hiç kopmadık. Çok güzel bir maç oldu. Son dakikada attığımız golle galip gelmek çok güzel bir şey.” diye konuştu.

Çalımbay, kupanın ilk yarısını oynadığımızı unutmadığımızı ve maçın ikinci yarısını da Sivas’ta yapacağımızı hatırlatarak, şöyle konuştu:

“Biz bugün maçın başından sonuna kadar disiplinli oyunumuzu bozmadık. Alanyaspor’un nasıl bir oyun sistemi olduğunu biliyorduk ve çok dikkat etmemiz gerekiyordu. Oyuncularımız çok da dikkatli oynadı. Maçın başından sonuna kadar mükemmel mücadele ettiler. Bana göre hak ettiğimiz bir galibiyet aldık. On kişi kaldıktan sonra Alanyaspor’un atakları geldi. O anda da kalecimiz, defansımız ve oyuncularımız mükemmel direnç gösterdi. İyi bir galibiyet ama dediğim gibi bu sadece ilk maçtı. Bu maç ne olursa olsun, her zaman sonuç ikinci maçta belli olacak. İkinci maça daha iyi hazırlanıp, işi bitirmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız.”

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.