Rıza Çalımbay: Hak Ettiğimiz Güzel Bir Galibiyet Aldık

Rıza Çalımbay, “Girdiğimiz pozisyonları çok iyi şekilde değerlendirdik. Herkes elinden gelen bütün mücadeleyi gösterdi ve hak ettiğimiz güzel bir galibiyet aldık.” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, Ziraat Türkiye Kupası 5. tur maçında Esenler Erokspor’u 5-2 yendiğimiz maçın ardından düzenlenen basın toplantısında şunları söyledi:

“Bütün amacımız maçı kazanmaktı. Uzun bir süreden sonra tekrar resmi maç oynamak, adapte olmak biraz zor oluyor. Zor bir maç oynadık, zaman zaman da zorlandık. Girdiğimiz pozisyonları çok iyi şekilde değerlendirdik. Herkes elinden gelen bütün mücadeleyi gösterdi ve hak ettiğimiz güzel bir galibiyet aldık. Tabii ki bizim için bu maç çok önemliydi ama ondan daha önemlisi de Kasımpaşa maçımız. Final gibi maçlarımız var Kasımpaşa olsun, Galatasaray olsun, Konya olsun, Kayseri olsun bu maçlar bizim için çok önemli maçlar. Biz hem Türkiye Kupası hem lig hem Avrupa Kupası olduğu zaman hakikaten çok sıkıntılı zamanlar yaşıyoruz, sıkıntılı günler yaşıyoruz. Böyle kış aylarında haftada üç maç oynadığınız zaman çok büyük sıkıntılar maalesef yaşanıyor. İnşallah sakatlıklar yaşanmazsa da hem ligde hem Türkiye Kupası’nda yolumuza devam etmek istiyoruz. Takımımı tebrik ediyorum. Bu oynadığımız tempoyla tabii ki ligde istediğimiz yerlere gelemeyiz. Onun için de bu temponun çok çok üstüne çıkmamız gerekiyor.”

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.