Rıza Çalımbay: Hak Ettiğimiz İyi Bir Galibiyet Aldık

Rıza Çalımbay, “Takımımı tebrik ediyorum, harika mücadele ettik. Maçın başından sonuna kadar mükemmel mücadele ettiler. Hak ettiğimiz iyi bir galibiyet aldık” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, Süper Lig’in 26. hafta maçında sahamızda konuk ettiği Hes Kablo Kayserispor’u 2-0 mağlup etti. Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı değerlendirmede, hak ettiğimiz bir galibiyet aldığımızı söyledi.

Karşılaşmanın iki takım içinde çok önemli olduğunun altını çizen Çalımbay, “Maça istediğimiz gibi başlayamadık çünkü Kayseri takımı baskı yaptı. Zaten 15 dakika sonra kendimizi toparladık ve sonrada oynamaya başladık. Her şeyden önce güzel bir lig maçı oldu. Hem Kayserispor hem Demir Grup Sivasspor olsun iyi mücadele şeklide geçti maç. Gelen fırsatları iyi değerlendirdik, ikinci yarı Kayserispor büyük riske girdi. İşte o anda eğer aldığımız, kaptığımız topları çok iyi kullanabilseydik belki de maç çok farklı bir şekle bürünecekti. Fakat bir tanesini değerlendirebildik, oda penaltı pozisyonumuzdu. Son paslarımızda biraz dikkatli olsaydık maçı daha rahat bir şekilde bitirebilirdik. Takımımı tebrik ediyorum, harika mücadele ettik. Maçın başından sonuna kadar mükemmel mücadele ettiler. Hak ettiğimiz iyi bir galibiyet aldık. Lig çok uzun, çok maçlar var. Hemen hemen bütün maçların hepsi de çok zor. Kimin kime yeneceği belli olmayan bir lig yaşanıyor. Sürekli şekilde de maç oynuyoruz, onun için de dikkatli ve temkinli gitmek lazım. Aldığımız galibiyet çok iyi bir galibiyet ama esas ileride bir sürü maçlarımız var. Onları çok iyi bir şekilde bitirmeye çalışacağız. Takımda eksik ve sakat arkadaşlarımız vardı. Onlarda geldiği zaman alternatifli bir kadromuz olacak ve ligi çok iyi bir yerde bitireceğiz” diye konuştu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.