Rıza Çalımbay: Hakemler Çok Kötü Bir Maç Yönetti

Rıza Çalımbay, “Bana göre çok kötü bir maç yönetti hakemler. Davranışları hiç iyi değildi. Futbolcu arkadaşlarımıza da iyi değildi. Verdikleri gereksiz fauller vardı. O yüzden kötü değil, rezil bir maç yönetti hakem arkadaşlarımız.” dedi.

Süper Lig’de 6. haftada Çaykur Rizespor’u konuk eden Demir Grup Sivasspor’umuz, mücadeleden 2-0 mağlup ayrıldı. Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, mücadelenin ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, hakemlerin çok kötü yönetim gösterdiğini söyledi.

Çalımbay, maçın hemen başında gol yemenin iyi olmadığını belirterek, “Golü yedikten sonra karşı takım tamamen defansa çekildi. Maçın 90. dakikasında bir kornerleri dahi yok. Biz her türlü pozisyonlara girdik, her türlü riske girdik. Baskı kurduğumuz anda özellikle ikinci yarı oyuncu değişikliği olsun, taktik değişikliği olsun çok iyi işledi. Ama maalesef son pasları bir türlü değerlendiremedik.” diye konuştu.

Maçın hakemiyle ilgili bir sürü şey yaşadığımızı kaydeden Çalımbay, “Bana göre çok kötü bir maç yönettiler. Davranışları hiç iyi değildi. Futbolcu arkadaşlarımıza da iyi değildi. Verdikleri gereksiz fauller vardı. O yüzden bana göre kötü değil, rezil bir maç yönetti hakem arkadaşlarımız. Burada bizim de çok hatamız oldu, üstün oynamamıza rağmen girdiğimiz pozisyonları daha iyi şekilde değerlendirmemiz gerekiyordu. Bunların hepsinden birer ders çıkartacağız. Maalesef bu hakem arkadaşların bazılarıyla bizim geçinmemiz mümkün değil. Ya atılırız biz, ya da başka şeyler olur. Hakem arkadaşların davranışları davranış değil. Mağlup olabiliriz, her şey olabilir ama hiçbir hakem arkadaşımız gelip bizlere konuşamaz. Bizlere gereksiz şekilde kart gösteremez. Bugüne kadar en kötü yönetimden bir tanesiydi.” şeklinde konuştu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.