Rıza Çalımbay: Hedefimiz Puan Ya da Puanlar Almak

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, “Galatasaray ile oynamak çok zor. Büyük bir taraftar önünde oynayacağız. Çok iyi mücadele etmemiz ve oyundan hiç kopmamamız lazım. Hedefimiz Galatasaray maçından puan ya da puanlar almak.” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, resmi internet sitemize açıklamalarda bulundu.

İlk olarak ligde geçtiğimiz hafta sahamızda oynadığımız ve 1-0 kazandığımız Aytemiz Alanyaspor maçını değerlendiren Çalımbay, “İyi bir maç oldu. İki takım açısından da bazı şeyler olmadı ama iki takım da mükemmel mücadele etti ve kazanmak için oynadı. Takım olarak ilk yarı iyi oynadık. İkinci yarı golden sonra baskı yedik ama onda da çok iyi mücadele ederek sahamızda iyi bir galibiyet aldık.” diye konuştu.

– Takımımızın İyi Bir Desteğe İhtiyacı Var

Taraftarlarımızın maçlara gelmemesine üzüldüğünü kaydeden Çalımbay, “Bizim biraz daha taraftara ihtiyacımız var. Çok az sayıda taraftara karşı oynadık maçımızı. Ziraat Türkiye Kupası’nda finale kalmak için maçımız var. O maçta da taraftarımıza çok ihtiyacımız olacak. Bu takım 2 senedir Avrupa’ya gidiyor. Sezona tüm takımlardan önce başladık. Hazırlık maçlarımızı bile resmi maç gibi oynadık. Hem ligi hem de Avrupa’yı birlikte götürmeye çalıştık. Takımımızın iyi bir desteğe ihtiyacı var.” ifadelerini kullandı.

Ziraat Türkiye Kupası’nda finale kalmak için Aytemiz Alanyaspor ile bir maç daha oynayacağımızı hatırlatan Çalımbay şunları söyledi:

“Aytemiz Alanyaspor ile daha önce oynadığımız maçları kazandık diye bu maçı da kesin kazanacağız diye bir şey yok. Oynadığımız oyunun kesinlikle üstüne çıkmamız gerekiyor ki finale kalalım. Üstüne çıkamazsak sıkıntı yaşayabiliriz.”

– Çok İyi Mücadele Etmemiz Lazım

Spor Toto Süper Lig’de hafta sonu İstanbul deplasmanında Galatasaray ile oynayacağımız maçı da değerlendiren Çalımbay, “Galatasaray ile oynamak çok zor. Büyük bir taraftar önünde oynayacağız. Çok iyi taraftara sahipler. Orada ki atmosfer bambaşka olacak. Orada golü, atağı düşünmemiz lazım. Çok iyi mücadele etmemiz ve oyundan hiç kopmamamız lazım. Hedefimiz Galatasaray maçından puan ya da puanlar almak.” dedi.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.