Rıza Çalımbay: Her şeye Rağmen İyi Mücadele Ettik

Rıza Çalımbay, “Her şeye rağmen iyi mücadele ettik. Tabii ki kendi sahamızda bir puan aldığımız için üzgünüz ama bir puan da iyidir.” dedi.

Demir Grup Sivasspor’umuz, Süper Lig’de Göztepe ile 2-2 berabere kaldı. Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada takımımızın mücadelesinden memnun olduğunu söyledi.

9. resmi maçımızı oynadığımızı kaydeden Çalımbay, “Bu maçtan iki gün önce de Kopenhag’da maç yaptık. Takımımızda yorgunluk vardı. Oyun tempomuz 65. dakikaya kadar gayet iyiydi 2-1 de öne geçtik ama ondan sonra Kayode’nin oyundan atılması bizim için çok büyük dezavantaj oldu. Atılması ile mecburen değişiklikleri gitmek zorunda kaldık. 65’ten sonra takımda zaten bir yorgunluk başladı. Yine de her şeye rağmen iyi mücadele ettik. Tabii ki kendi sahamızda bir puan aldığımız için üzgünüz ama bir puan da iyidir. Milli maç arası bizim için tam zamanında geldi. Hem dinlenebileceğiz hem de sakat arkadaşlarımız dönebilecek. Ondan sonra lige güzel bir şekilde başlayacağız. Çünkü takımımızın her şeyden önce dinlenmeye ihtiyacı var. Ne olursa olsun bu kadar yorgunluğa rağmen takımımın mücadelesinden çok memnunum.” diye konuştu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.