Rıza Çalımbay: Her şeyi Denedik

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, “Çok iyi şeyler de yaptık. Top bizde, ortalar bizde, kornerler bizde. Her şeyi denedik ama maalesef tam net şekilde pozisyonumuz olamadı.” dedi.

Süper Lig’de 31. hafta maçında BtcTurk Yeni Malatyaspor’u konuk eden Demir Grup Sivasspor’umuz, mücadeleden 1-0 mağlup ayrıldı. Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, mücadelenin ardından düzenlenen basın toplantısından yaptığı konuşmada iyi şeyler yapmamıza rağmen golü bulamadığımızı söyledi.

BtcTurk Yeni Malatyaspor maçının zor geçeceğini bildiğimizi kaydeden Çalımbay, “Biz arkadaşlarımızla Kasımpaşa maçından sonra bu mücadeleyi çok konuştuk. Çok zor geçeceğini söyledik. Onların can derdinde olduğunu, ligin de artık bitmek üzeri olduğu bu maçın çok zor olacağını ve çok iyi şekilde konsantre olmamız gerektiğini, iyi oynamasak bile mutlaka maçı kazanmamız gerektiğini söyledik arkadaşlarımıza. Tabi ki aslına baktığımızda gol yedik ama hakikaten çok iyi şeyler de yaptık. Yani top bizde, ortalar bizde, kornerler bizde.  Her şeyi denedik ama maalesef tam net şekilde pozisyonumuz olamadı. Bu gün istatistiklere baksanız her yerde üstünsünüz. Rakibin bir tane bile korneri yok ama mağlup oluyorsunuz. Belki bu maçı kazanabilseydik daha güzel yerde olacaktık ama yapacak bir şey yok. Elimizdeki kadro bu, elimizdeki kadroda sakat olan var.” diye konuştu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.