Rıza Çalımbay: Her Şeyimizle Oynadık

Rıza Çalımbay, “Bizim mutlaka bu maçı kazanmamız gerekiyordu. Çünkü kazandığımız taktirde şansımız devam edecekti. Bunun için bu maçta her şeyimiz ile oynadık.” dedi.

Demir Grup Sivasspor’umuz, UEFA Avrupa Ligi I Grubundaki 3. maçında Azerbaycan temsilcisi Karabağ’ı 2-0 mağlup etti. Teknik Direktörüz Rıza Çalımbay, mücadelenin ardından düzenlenen basın toplantısında güzel bir galibiyet aldığımızı söyledi.

Çalımbay, takımımızı tebrik ederek, “Güzel bir galibiyet aldık. Ben takımına ve oyuncularımıza güveniyorum. İnşallah sakat arkadaşlarımızda iyileşip takıma katıldıktan sonra bambaşka bir takım olacağız.” diye konuştu.

Çalımbay, maçta oyun üstünlüğünün bizde olduğunu söyleyerek, “Bizim mutlaka bu maçı kazanmamız gerekiyordu. Çünkü kazandığımız taktirde şansımız devam edecekti. Bunun için bu maçta her şeyimiz ile oynadık. Kesinlikle bir rotasyon düşünmedik. Gözümüzde Galatasaray maçı yoktu. Bizim için önemli olan bu maçtı. Bazı kesimler bu şekilde düşünebilir. Oynamayan arkadaşlarımızın çoğu zaten sakattı. Maçın başından sonuna kadar saha ve oyun üstünlüğü bizimdi. İkinci yarının sonlarına doğru onlarda daha çok pas yaptılar ama bunu bilerek yaptık.” dedi.

Çalımbay, alınan galibiyetten dolayı futbolcularımızı tebrik ederek, “Beş günde iki maç oynadık. İki gün sonrada Galatasaray maçına çıkacağız. Bu şekilde takımda sakatlar olması gayet normal. Şuanda bizim kadar maç oynayan başka bir takım yok. Bu da zaman zaman sıkıntılar yaşatabiliyor. Bizde şu anda bu sıkıntıları yaşıyoruz. Tek beklentimiz Galatasaray maçından sonra verilecek ara. O arayı çok iyi şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. Sakat arkadaşlarımızın takıma katılması ile hem ligde hem de Avrupa kupası maçlarına daha hazır bir şekilde olacağız. Ben takımına ve oyuncularımıza güveniyorum. İnşallah sakat arkadaşlarımızda iyileşip takıma katıldıktan sonra bambaşka bir takım olacağız.” diye konuştu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.