Rıza Çalımbay: Herkes Çok İyi Mücadele Etti

Rıza Çalımbay, “Gerçekten herkes çok iyi mücadele etti. Bu tür maçlarda iki tarafın da gol pozisyonu az olur. Çünkü herkes garantiye gitmek istiyor. Kazanan biz olduk ve attığımız golde mükemmel bir goldü. Tüm arkadaşlarımızı kutluyoruz. Önemli olan bundan sonra kalan maçı kazanıp finale kalmak.” dedi.

Demir Grup Sivasspor’umuz Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final maçında Vavacars Fatih Karagümrük’ü 1-0 mağlup ederek yarı finale yükseldi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, iyi mücadele ederek yarı finale yükseldiğimizi kaydetti.

Çalımbay, 2 yıldır üst üste Avrupa kupalarına katılmaya hak kazanan bir takım olduğumuzu söyledi.

Bu yıl da Avrupa kupalarına katılmayı hedeflediğimizi aktaran Çalımbay, “Ama maalesef ligde sıkıntılardan dolayı biraz istediğimiz şekilde gitmedik. Ziraat Türkiye Kupası Avrupa’ya gitmenin en kısa yollarından bir tanesi. Bu maçı da mutlaka geçmemiz gerekiyordu.” diye konuştu.

İyi bir takıma karşı oynadığımızı anlatan Çalımbay şunları kaydetti:

“Ligde en çok oynadığımız takıma karşı oynadık. Yaptıkları transferlerle iyi ve kaliteli oyuncuları var. Onun için çok dikkatli şekilde hareket etmemiz gerekiyordu. Çünkü tek maç ve telafisi de yok, ona göre akıllı bir şekilde oynadık. Zaman zaman defansta karşıladık, zaman zaman önde bastık. Gerçekten herkes çok iyi mücadele etti. Beşiktaş maçında da çok güzel işler yapmıştık, herkes çok güzel şekilde mücadele etmişti. Bu maçta da aynısını yaptık. İyi konsantre olduk ve gol pozisyonlarımız da vardı. Bu tür maçlarda iki tarafın da gol pozisyonu az olur. Çünkü herkes garantiye gitmek istiyor. Kazanan biz olduk ve attığımız golde mükemmel bir goldü. Tüm arkadaşlarımızı kutluyoruz. Önemli olan bundan sonra kalan maçı kazanıp finale kalmak.”

Rıza Çalımbay, ligde de kritik maçlar oynayacağımızı, kalan maçları final maçı olarak gördüğümüzü söyledi.

Sakat futbolcularımızın dönmesiyle alternatifli bir kadro haline geleceğimize değinen Çalımbay, ligi iyi bir yerde tamamlamayı arzuladıklarını ifade etti.

Kupadaki hedefimizi de aktaran Çalımbay, “Bütün amacımız Sivasspor’umuza kupayı kazandırmak. Ama o da kolay bir iş değil, elimizden gelen her şeyi yapacağız.” diye konuştu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.