Rıza Çalımbay İle Sözleşme Yeniledik

Kulübümüz Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay ile sözleşme yeniledi.

2020-2021 sezonunun sona ermesinin ardından sözleşmesi sona eren Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay ile kulübümüz 1 yıllık yeni sözleşme imzaladı. Yeni 4 Eylül Stadyumu’nda gerçekleştirilen imza töreninde Sivas Valisi Salih Ayhan, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, Başkanımız Mecnun Otyakmaz ile yönetim kurulu üyelerimiz hazır bulundu.

Törende konuşan Başkanımız Mecnun Otyakmaz, kulübümüze önemli başarılara taşıyan Rıza Hocamızla 1 yıllık daha sözleşme imzaladığımızı belirterek, “Geçtiğimiz sezon yapılan imza töreninde kaç yıllık sözleşme olduğu sorulduğunda, ‘Biz, 1’er yıl devam ediyoruz ama uzun yıllar devam etmeyi arzu ediyoruz’ demiştik. Yine 1 yıllık ama uzun vadeli olacağını düşündüğümüz kontratımıza imza atıyoruz.” şeklinde konuştu.

– Artık Transfer ve Çalışma Zamanı

İmza töreninden sonra yoğun bir transfer çalışmasına başlayıp ihtiyaç olan yerlere transferlerimizi gerçekleştireceğimizi söyleyen Başkanımız Otyakmaz, “Her ne kadar imzaları atmasak da hocam ve ekibimiz 1 haftadır İstanbul’daki ofisimizde transfer çalışmalarına devam ediyordu. İnşallah ortaya çıkacak liste ile biz de elimizden gelen fedakarlığı yaparak arzu ettiğimiz başarılara taşlayacak, ülkemizi ve şehrimizi en iyi şekilde temsil edecek transferlerimizi gerçekleştireceğiz. Hocama teşekkür ediyorum. Transfer görüşmelerinde elinden gelen fedakarlığı yaptı. Artık çalışma ve transfer zamanı. Ülkemizi en iyi şekilde temsil etme zamanı. Tekrar hayırlı olsun.” diye konuştu.

– Bir Kumpasa Maruz Kalmıştık

3 Temmuz kumpası ile dün gerçekleştirilen mahkemede sanıkların ağır cezalar aldığının hatırlatılması üzerine Otyakmaz, “Bizim için hatırlamak istemediğimiz bir süreç. Bir kumpasa maruz kalmıştık. Hem şahsım he de camiamız büyük sıkıntılar yaşamıştı. İtibar kaybettirici bir projeydi. Zaman içinde her şey ortaya çıktı ve dün karara bağlandı. Bu kumpası kuranlar çok ağır cezalara çaptırıldı. Sivasspor adının bu iddialardan sıyrılması ve kumpası kuranların cezalandırılıyor olması bizim adımıza sevindirici ama keşke bu tip olaylar hiç yaşanmasaydı. Türk futbolu zarar görmemiş olsaydı.” dedi.

– Benim İçin Sivas Çok Önemlidir

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay ise, Sivasspor’da olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, “Benim için Sivas çok önemlidir çünkü doğduğum büyüdüğüm bir yer. Stadyumda çok anılarım var, toprak sahadayken dahi. Burada büyüdüm ve futbolu burada çok sevdim. Daha sonra İstanbul’a gittim. Ben hep istikrardan yanayım. Futbolculuk ve antrenörlük hayatımda istikrarlı bir şekilde gitmek için her şeyi yaptım. Burada ben çok sorumluluk taşıyorum. Her şeyim burada. Bunun için benim burada çok başarılı olmam gerekiyor. Ben buradan ayrılana kadar her sezondan alnımızın akıyla çıkmamız gerekiyordu. Zaman zaman sıkıntılar yaşıyoruz, zaman zaman da çok güzel günler yaşıyoruz ama futbolun içinde bunlar olan şeyler. Hiçbir zaman pes etmiyoruz.” şeklinde konuştu.

– 19 Maç Namağlup Şekilde Ligi Bitirdik. Bu Kolay Bir Şey Değil

Bu sezon pandemiden etkilenen takımların başında geldiğimizi söyleyen Çalımbay, “Hiçbir zaman kopmadık. Hakikaten çok kötü günlerimiz oldu. Sıkıntı yaşadığımızda bize eleştiri de gelebilir bu normal ama biz yine çalışıyorduk. Daha sonra ligin 2. yarısı başladığında oyuncularımızla konuştuk. Hep beraber birlik ve beraberlik içerisinde çalışarak çok güzel günler yaşattık. 19 maç namağlup şekilde ligi bitirdik. Bu kolay bir şey değil. Ligin sonlarına doğru böyle bir şeyi yakalamak çok zordur. Biz onu da yakaladık. Avrupa kupalarına da gittik. Çok zorlu maçlarımızı çok iyi şekilde kazandık. Kulübümüzü de iyi bir yere getirdik. Futbolcu arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Bugün de yönetimimizle konuştuk, anlaştık. Hem bana, hem teknik ekibime, hem sporcu arkadaşlarıma hem de camiamıza hayırlı olsun.” dedi.

– Sorumluluğum Büyük

Sivas’ta olduğu sürece elinden gelen gayreti göstereceğini kaydeden Çalımbay, “Sivas’ın yeri bende çok başka ve sorumluluğum çok büyük. En iyisini yapmak için ne gerekiyorsa yapıyorum. Önümüzdeki Avrupa kupaları çok önemli. Benim bu sene gerçekten çok üzüldüğüm şey Avrupa kupalarında o gruptan çıkamamak oldu. Biz o gruptan kesinlikle çıkardık. Rahatça çıkardık hem de. Baktığınız zaman Villarreal’e 3 gol atan yok gibi. Daha da iyi bitirebilirdik Avrupa maçlarını ama pandemi ve benim gelemediğim 1-2 tane maç oldu. Bunu telafi etmek için Avrupa kupalarında ne gerekiyorsa bu sene yapacağız.” dedi.

Konuşmaların ardından resmi sözleşmeye imza atıldı.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.