Rıza Çalımbay İle Sözleşme Yeniledik

Kulübümüz Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay ile sözleşme yeniledi.

2019-2020 sezonunun sona ermesinin ardından sözleşmesi sona eren Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay ile kulübümüz 1 yıllık yeni sözleşme imzaladı.

İmza töreninde Başkanımız Mecnun Otyakmaz ile yönetim kurulu üyelerimiz de hazır bulundu.

– “Hocamızla Yolumuza Devam Ediyoruz”

Törende konuşan Başkanımız Otyakmaz, Demir Grup Sivasspor’umuz için önemli bir gün olduğunu belirterek, “Geçtiğimiz yıl bu zamanlarda değerli hocamız, hemşerimiz Rıza Çalımbay ile yapmış olduğumuz sözleşmenin üzerinden bir yıl geçti. Bu 1 yılda çok güzel günler yaşadık. Heyecanlı, başarılı ve güzel bir sezon geçirdik. Özellikle ligin ilk yarısı bizim için rüya gibiydi. Fakat daha sonra bir takım zorluklar oluşacağının farkındaydık. Elimizden gelen mücadeleyi gösterirken bir de Koronavirüs pandemisi çıktı. Tüm dünyada her şey alt üst oldu.  Ligler yeniden başladıktan sonra, taraftarlarımızı mutlu edecek şekilde ligi 4’üncü şekilde bitirdik. Avrupa Ligi’ne direk olarak katılacağız. Bu bizim ziyadesiyle mutlu etti. Bize bu başarıları yaşatan değerli hocamız Rıza Çalımbay ile 1 yıllık sözleşme imzalıyoruz. Biz beraberiz. Olağanüstü şartlar olmadığı taktirde sonuna kadar uzun vadeli projenin bir parçasıyız. Bir bir gidiyoruz ama uzun vadeli bir proje olduğunu söylemiştik. Bunu bugün ispat ediyoruz. Hocamızla bir yıl sözleşme imzalayarak yolumuza devam ediyoruz. Hem Avrupa’da hem de ligde güzel günlerin geleceğini şimdiden bu imza ile teminat altına alacağımızı ümit ediyorum. Yapacağımız transferlerle de kadromuzu güçlendireceğiz. Takımımızdan ayrılmış olan futbolcuların daha da üzerinde performans gösterecek potansiyelde oyuncuları transfer ederek başarılı olmayı planlıyoruz. İnşallah bu düşüncelerimiz hayata geçer.” diye konuştu.

– “Transfer Çalışmalarımız Sürüyor”

Transfer çalışmalarımızın devam ettiğini kaydeden Otyakmaz, “Jorge Felix transferini gerçekleştirdik. Çalışmalarımız ciddi bir şekilde devam ediyor. Sonuca yaklaştığımız oyuncular var. Yerli oyuncuda kadromuzdan bir kişi açıktı. Birkaç mevkide oynayabilecek Robin Yalçın’ı kadromuza kattık. Anlaştık imza aşamasında kaldı. İstanbul ofisimizde Bülent Albayrak ve diğer hocalarımız çalışmalarını sürdürüyor.” dedi.

– “İstikrarlı Bir Şekilde Yönetiyoruz”

TFF Kulüp Lisans Kurulu’nun, 2020-2021 Sezonu Süper Lig Takım Harcama Limitlerinin belirlenmesinin ardından yaklaşık 100 milyon liralık bir harcama limitimin olduğunu kaydeden Otyakmaz, “Kasım-aralık gibi UEFA payı ile birlikte bu rakamı daha da arttırabiliriz. Bizim bütçemizi karşılayabilecek bir rakam bu. Bazı kulüplerin önemli sorunları var bu konuda ama bizim yıllardır istikrarlı olarak yönetmiş olmak, futbolcuya değerlinden fazla teklifte bulunmamak bizim temel prensibimiz. 15 yıldır bu şekilde davranıyor olmamızın meyvelerini bundan sonra toplayacağımızı söylenilirim. Banka anlaşmalarından ödemesizdik döneminde bitmesinden sonra kulüplerin daha zor durumda olduğunu göreceğiz.” ifadelerini kullandı.

– “Mükemmel Bir İstikrar Çizdik”

Teknik Direktörümüz Çalımbay ise, doğup büyüdüğü memleketinin takımı Sivasspor’da görev yapmaktan mutlu olduğunu söyledi.

Demir Grup Sivasspor’da 4 sezondur görev yaptığını, çok iyi bir yönetim olduğunu ve yabancılık çekmediğini belirten Çalımbay, “Bu sezon çok iyi geçti, daha iyi de daha kötü de olabilirdi. Değişik bir sezondu, mükemmel bir istikrar çizdik. İlk yarı gayet iyi geçti. İkinci yarı bir tek bizim için değil, bütün takımlar için zor geçti. Özellikle son 8 maç gerçekten sıkıntılı oldu.” dedi.

Ligi daha iyi yerde tamamlayabileceğimizi aktaran Çalımbay, sakatlıklar ve diğer problemlerden dolayı sorun yaşadığımızı ifade etti.

– “Taraftarsız Oynadığımız Maçlarda Sıkıntı Çektik”

Güzel bir sezon yaşadığımızı dile getiren Çalımbay, şunları kaydetti:

“Burada en önemli şeylerden bir tanesi taraftardı. Gerçekten bizleri sonuna kadar desteklediler. Onlar yokken sahamızda mağlubiyet aldık. Taraftarsız oynadığımız maçlarda mağlubiyet aldık, eğer o maçlarda taraftar olsaydı o maçlarda daha değişik olurdu. Yönetimimiz üzerine düşen her şeyi yaptı, kendilerine ve taraftarımıza çok teşekkür ediyorum. Bir bütün olduk ve bu bütünlüğü de sahaya yansıttık. Taraftarımıza çok güzel maçlar yaşattık. Taraftarımız bu sene hiç mağlubiyetimizi görmedi.”

Yeni sezonun daha iyi olacağımıza inandığını belirten Çalımbay, yeni sezonda 60’a yakın karşılaşma oynayacağımızı ifade etti.

Avrupa kupalarına direk katıldığımızı ve bunun büyük bir başarı olduğunu aktaran Çalımbay, “Onun için kadromuzu kurarken ona göre dikkat ediyoruz ve ona göre oyuncularımızı alıyoruz, ona göre tedbirlerimizi alıyoruz. İnşallah daha iyi bir durum yaratacağız.” açıklamasında bulundu.

 

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.