Rıza Çalımbay: İlk 8’e Kalmamız Bizim İçin Önemli

Rıza Çalımbay, “Hem goller attık hem de goller kaçırdık. Güzel bir futbol oynayarak da galip geldik. İlk 8’e kalmakta bizim açımızdan önemli.” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, Ziraat Türkiye Kupası son 16 turunda TECO Karacabey Belediye Spor’u 3-0 mağlup ettiğimiz maçın ardından düzenlenen basın toplantısında şunları söyledi:

“Maçın başından sonuna kadar oyun disiplinimizi bozmadan çok iyi bir şekilde oynadık. Hem goller attık hem de goller kaçırdık. Güzel bir futbol oynayarak da galip geldik. İlk 8’e kalmakta bizim açımızdan önemli. Şuan da Avrupa’da gayet iyi bir şekilde gidiyoruz. Sadece lig maçlarımızda biraz sıkıntılarımız var. Araya başlarken de Kasımpaşa galibiyeti ile başladık. Arkasından bir Galatasaray maçı oynadık. Ondan sonra deplasmana Konya’ya gittik ve puan aldık. Kayseri maçı son maçımız hakikaten istediğimiz şeyleri yapamadık. Sakatlarımızın olması ve eksik olmamız bizim için çok önemli bir dezavantaj oldu. Bugün de aynı şekilde 3 forvetimizde sakattı. Aynı şeyi bugünde yaşadık ama bugün daha derli toplu ve daha iyi bir şekilde oynadık. Bu galibiyet ilerisi için bize çok büyük bir ümit verdi. Zaten biz hem Avrupa’da hem Türkiye Kupası’nda ilerlemek istiyorsak, bizim ligde iyi bir yere gelmemiz gerekiyor. Bununda farkındayız. Takviyelerimizde büyük ihtimalle olacak. Onlarda geldikten sonra çok güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum.” dedi.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.