Rıza Çalımbay: İnşallah Avrupa’da da Çok Başarılı Olacağız

Rıza Çalımbay, “Her şeye rağmen ligi iyi bir yerde bitirdik. Avrupa Ligi’ne gruplardan başlayacağız. Bu da çok güzel bir şey. İnşallah Avrupa’da da çok başarılı olacağız.” dedi.

Kırmızı-beyazlı ekibimiz, yeni sezon hazırlıklarına Bolu’nun Gerede ilçesindeki Kaya Green Park’ta devam ediyor. Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, antrenman öncesi resmi internet sitemize açıklamalarda bulundu.

İlk olarak yeniden kulübümüzle anlaşarak sözleşme uzattığı için çok mutlu olduğunu kaydeden Çalımbay, “Geçen sezon ligi istediğimiz bir yerde bitirdik. Daha da iyi olabilirdi ama yaşadığımız şanssızlıklar oldu. Her şeye rağmen iyi bir yerde bitirdik. Avrupa Ligi’ne gruplardan başlayacağız. Bu da çok güzel bir şey. İnşallah Avrupa’da da çok başarılı olacağız. Ben de Demir Grup Sivasspor’da kaldığım için mutluyum. Geçtiğimiz sezon çok uyumlu şekilde çalıştık. Bundan önce de aynı şekilde 3 yıl boyunca uyumlu şekilde çalışmıştık. İnşallah bundan sonra da aynı şekilde sürecek.” diye konuştu.

Yeni sezonun tüm takımlara hayırlı olmasını dileyen Çalımbay, “Her şeyden önce sağlık. Bütün takımlara sağlıklı bir şekilde güzel bir lig diliyoruz.” dedi.

Geçtiğimiz sezon yakaladığımız istikrarı bu sezon da sürdürmek istediğimizi belirten Çalımbay, “Ligi iyi yerde bitirmek istiyoruz. Bana göre en önemli şeylerden biri de Avrupa’da başarılı olmak. Kuvvetli takımlarla oynayacağız. Şampiyonlar Ligi’nden elenen takımlar da burada olacak. Zor bir grup olacak ama her şeye hazırlıklıyız biz. Burada ki en önemli şey yapacağımız transferler. Oyuncularımızın hepsinin aynı ayarda olması gerekiyor. Bu sene 21 takım olması nedeniyle bir sürü maç oynanacak. Belki 60’ın üzerinde maç yapacağız. Sıkıştırılmış bir lig olacak. Mayıs’ın 15’inde ligi bitirmemiz gerekiyor çünkü Avrupa Şampiyonası var A milli takımımızın. Yeni transferlerimizden gerekli katkıyı alırsak, yaptığımız şeylerin üzerine çıkabiliriz.” diye konuştu.

Kampımızın güzel gittiğini ve çalışma ortamının gayet iyi olduğunu söyleyen Çalımbay, “Bir sıkıntımız yok. Her açıdan güzel gidiyor. İstanbul’da 2 tane hazırlık maçı yapacağız. Bizim açımızdan çok iyi olacak, yeni arkadaşlarımızın kaynaşması adına. Transferleri bir an önce yaparsak bizim için mükemmel olacak. İyi transferler yapmak zorundayız. Bu işin şakası yok. Çok iyi oyunculara ihtiyacımız var. Bu sene de 5 oyuncu değişikliği yapabileceğiz. Bu yüzden kadrosu geniş ve iyi oyunculara sahip takımlar avantaj yakalayacak. Bizde dikkatli olarak iyi oyuncular almaya çalışıyoruz. 3-4 oyuncu daha alınca transferi kapatacağız.” şeklinde konuştu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.