Rıza Çalımbay: İptal Nedenini Bir Türlü Anlayamadık

Rıza Çalımbay, “Bizim golün nasıl, niye iptal edildiğini bir türlü çözemedim. Yani neden iptal olduğunu bir türlü biz anlamadık, çözemedik. Bakıyoruz ofsayt yok, bakıyoruz başka bir şey yok. Bize göre gol gözüküyor, ama maalesef olmadı. Bunun nedenini çok merak ediyorum.” dedi.

Çalımbay, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında, mücadeleci bir maç olduğunu belirtti.

Her iki takımın da galibiyet için oynadığını aktaran Çalımbay, mücadelenin ilk yarısında istedikleri bazı şeyleri sahaya yansıtamadıklarını dile getirdi.

İkinci yarı daha iyi oynadığımızı belirten Çalımbay, “Taktik değişikliğinden sonra daha iyi oynadık ve golümüzü de bulduk. Ama ondan sonra mücadeleyi de bırakmadık. Eksik arkadaşlarımızın sıkıntısını da yaşadık.” dedi.

– Golümüzün niye iptal edildiğini bir türlü çözemedim

Karşılaşmada iptal edilen gollümüzle ilgili Merkez Hakem Kuruluna çağrıda bulunan Çalımbay, şunları kaydetti:

“Bizim golün nasıl, niye iptal edildiğini bir türlü çözemedim. Yani neden iptal olduğunu bir türlü biz anlamadık, çözemedik. Bakıyoruz ofsayt yok, bakıyoruz başka bir şey yok. Bize göre gol gözüküyor, ama maalesef olmadı. Bunun nedenini çok merak ediyorum. Yıllardan beri futbol oynadım, yıllardan beri de antrenörlük yapıyorum. Rica ediyorum yani bunun sorumlularından bir tanesi ‘şundan dolayı biz golünüzü veremedik’ desin. Bu hem bizi aydınlatır hem de diğer takımları aydınlatır. Onlar da sıkıntı yaşamasın, onların da böyle başı yanmasın.”

– Bu zamana kadar canımız bayağı yandı

Bir gazetecinin, kulüp başkanımız Mecnun Otyakmaz’ın maçta VAR hakemi olarak görev yapan Özgüç Türkalp hakkında, “20 yıldır Özgüç Türkalp adını duymaktan artık rahatsız olduk. Bunların hiç emekliliği falan olmuyor mu? EYT’ler bile geldi artık lütfen emekli olsunlar.” ifadelerini hatırlatması üzerine Çalımbay, “Başkanımız haklıdır, çünkü bu zamana kadar canımız yandı, bayağı bir yandı.” diye konuştu.

Karşılaşmada takım olarak iyi olduklarını söyleyen Çalımbay, sakat futbolcularımızın sıkıntısını yaşadığımızı söyledi.

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk’un golün ofsayt gerekçesiyle iptal edildiği yönünde sözlerinin hatırlatılması üzerine Çalımbay, “Herkesin fikri ayrıdır, Okan hocanın fikri de ayrı olabilir. Biz sadece merak ettik, öyleyse öyle desinler, ofsayt desinler. Ama incelendiğinde ofsaytlık hiçbir şey de yok” ifadelerini kullandı.

Çalımbay, futbolcularının da bu pozisyonun gol olduğunu kendisine söylediğini dile getirdi.

Maçın özellikle ikinci yarısında güzel bir futbol sergilediğimizi aktaran Çalımbay, “Gayet iyi şekilde oynadık, güzel pozisyonlar da yakaladık. Golümüzü de attık yani.” diye konuştu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.