Rıza Çalımbay, İstanbulspor Maçını Değerlendirdi

Rıza Çalımbay, “İkinci yarı oyuncu ve taktik değişliği yaparak golü bulduk. Her maçta pozisyona giriyoruz. Oyuncularıma bir şey diyemem 2 günde bir maç yapıyoruz. Hem Avrupa hem ligi götürmek zor.” dedi.

Demir Grup Sivasspor’umuz, Spor Toto Süper Lig 2022-2023 Sezonu’nun 6. hafta maçında İstanbulspor’u konuk etti. Sivas 4 Eylül Stadyumu’nda oynanan mücadeleden takımımız 1-1 beraberlikle ayrıldı.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, hem lig hem de Avrupa maçlarını bir arada götürmenin zor olduğunu söyledi.

Kazanmak için sahaya çıktığımızı söyleyen Çalımbay, “Bütün düşüncemiz kazanmaktı. İlk yarı pozisyon vermedik iyi oynadık. İkinci yarı oyuncu ve taktik değişliği yaparak golü bulduk. Her maçta pozisyona giriyoruz. Oyuncularıma bir şey diyemem 2 günde bir maç yapıyoruz. Hem Avrupa hem ligi götürmek zor. Böyle gidersek bazı aksilikler mutlaka olacak. Bizim maçımızı saat 17.00’ye vermeyebilirlerdi. Bakınca Avrupa’da oynayan takımların hepsinin maçları pazartesi günü. Onu yapamıyorsanız bu maçı 21.45’e alın. Bu bizi çok yoruyor. Arkadaşlarımız kendileri de söylüyorlar. Sakatlarımızın biraz fazla olması bizi çok üzüyor. Sadece maç saatlerini bizim takımımıza göre ayarlasınlar. Kimseden başka bir şey istemiyoruz.” diye konuştu.

Ligdeki bu maçları telafi edeceğimizi söyleyen Çalımbay, “Sabretmek gerekiyor. Başta da taraftarın sabretmesi gerekiyor. Biz sadece lig oynasaydık şuan bambaşka durumdaydık. Bugün Caner Osmanpaşa’yı kaybettik bana göre. Caner’den beklenmeyen bir tepki geldi. Çok iyi bir şey değil bu. Henüz taraftarımızın önünde mağlubiyetimiz yok bu iyi bir şey. Taraftarın oyuncuya sahip çıkması gerekiyor. Geçen sezon bu oyuncularla Türkiye Kupası aldık. Sivasspor taraftarına yakışan takımına sahip çıkması. Taraftarın sorumluluk alması gerekiyor. Bugün ki maç çok zor maçtı. Rakibimiz inanılmaz mücadele etti, ona göre oynamalıydık. Haftada 3 maç oynadık ve çok güzel geçti. Biz ligdeki bu maçları telafi ederiz. Şuan hedefimiz Romanya’da oynayacağımız maçı kazanmak.” ifadelerini kullandı.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.