Rıza Çalımbay: İyi Bir Galibiyet Aldık

Rıza Çalımbay: “İyi bir galibiyet aldık. Bundan önce talihsiz hem mağlubiyetler hem de beraberlikler almıştık. Bunu telafi ettik ama sadece bir maç kazandık. Artık bundan sonra daha iyi olmak için ne gerekiyorsa yapacağız.” dedi.

Demir Grup Sivasspor’umuz, Spor Toto Süper Lig 2022-2023 Sezonu’nun 9. hafta maçında Medipol Başakşehir’e konuk oldu. Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’nda oynanan mücadeleden takımımız 2-0 galip ayrıldı.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada iyi bir galibiyet aldığımızı söyledi.

Bütün takımımızın söylediğimizin hepsini güzel şekilde yerine getirdiğini belirten Çalımbay, “İyi bir galibiyet aldık. Bundan önce talihsiz hem mağlubiyetler hem de beraberlikler almıştık. Bunu telafi ettik ama sadece bir maç kazandık. Artık bundan sonra daha iyi olmak için ne gerekiyorsa yapacağız. Bu maçı kazanmak bizim açımızdan çok çok önemliydi. Bir şeyi kırdık. Bütün amacımız hem Avrupa’da hem de ligde gidebildiğimiz yere kadar gitmek.” diye konuştu.

Rıza Çalımbay, takımımızın önemli oyuncularından Max Gradel’in müsabakaya yedekler arasında başlamasıyla ilgili, “Gradel hemen hemen her maçımızda oynadı. Dinlenmesi gerekiyordu. Bugün mecbur kalmasaydım yine oyuna almayacaktım. Oynayacağımız çok maç var. Onda bir bıkkınlık veya yorgunluk olabilir diye dinlendirdim. Tam zamanında da oyuna aldık.” ifadelerini kullandı.

Çalımbay, taraftarlarımızın takımımıza sahip çıkması gerektiğini belirterek şunları kaydetti:

“Anadolu’da üst üste üç sene Avrupa’ya giden bir takım yok. Bu takım çok iyi şeyleri hak ediyor ama her sene de çok iyi oluyor diye bir şey yok. Bundan önceki seneler de aynıydık. Geçen sezon en erken biz başladık, en geç biz bitirdik. Bu takım çok başarılı. Bizden 9 oyuncu gitti. Bir takım her zaman iyi olmayabilir. Özellikle Sivas’taki taraftarları oyuncuların yuhalaması bence çok büyük yanlış. Sekizinci dakikadan itibaren oyuncuların yuhalanması doğru bir şey değil. Çok güzel şeyler yapmış bir takıma ne olursa olsun sahip çıkılması gerekiyor. Üç bin kişiye oynamak Sivasspor’a yakışmıyor. Buradaki seyirci gerçekten maçın başında sonuna kadar çok büyük bir destek verdiler. Sonra da oyuncularla beraber sevinci yaşadılar. Böyle olması gerekiyor.” diyerek sözlerini tamamladı.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.