Rıza Çalımbay: İyi Bir Galibiyet Aldık

Rıza Çalımbay, “Maç başlar başlamaz, sonuna kadar mükemmel mücadele ettik. İyi fırsatlar yakaladık. Bir tanesini de değerlendirebildik. İyi bir galibiyet aldık. Bu çok önemliydi.” dedi.

Demir Grup Sivasspor’umuz, Süper Lig’in 30. hafta maçında sahamızda Fatih Karagümrük’ü 1-0 mağlup etti. Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, mücadelenin ardından düzenlenen basın toplantında yaptığı değerlendirmede iyi bir galibiyet aldığımızı söyledi.

Çalımbay, Fatih Karagümrük maçının her açıdan takımımız için çok önemli olduğunu belirterek, “Mutlaka bu maçı çok iyi bir şekilde bitirmemiz gerekiyordu. Zor bir maç olacağı belliydi. İyi bir kadrosu olan bir takım Karagümrük. Bunun için ligdeki konumu da belli. Maç başlar başlamaz, sonuna kadar mükemmel mücadele ettik. İyi fırsatlar yakaladık. Bir tanesini değerlendirebildik. İkinci yarı Karagümrük tamamen atak oynadı. Biz de ona göre kontratağı düşündük ama maalesef son paslarımızı değerlendiremedik. Onları değerlendirebilseydik kolay bir galibiyet olabilirdi. İyi bir galibiyet aldık. Bu çok önemliydi. Böyle bir galibiyete çok ihtiyacımız vardı. Şimdi önümüzde Göztepe karşılaşması var. Bütün her şeyimiz ile o maça hazırlanacağız. Ondan sonraki arayı da çok iyi bir şekilde değerlendirip. İnşallah güzel bir yerde de ligi bitireceğiz.” diye konuştu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.