Rıza Çalımbay: İyi Bir Hava Yakaladık

Rıza Çalımbay, “İyi bir hava yakaladık. Önemli olan kalan 3 maçımızdan çok iyi puanlarla ayrılmamız gerekiyor.” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, kulübümüzün resmi internet sitesine açıklamalarda bulundu.

Çalımbay, Süper Lig’de İH. Konyaspor maçı ile birlikte çıkış yakaladığımızı belirterek, “Bu maçla birlikte hem iyi oynuyoruz hem de iyi puanlar alıyoruz. Bunların içinde sadece Beşiktaş maçı istediğimiz gibi gitmedi. Diğer maçlardan puan aldık. Son iki maçımızda 2-1 öndeyken son dakikalarda gol yedik ama hepsinde de çok iyi oynadık. Gaziantep Futbol Kulübü karşısında da ilk 10 dakika dışında mükemmel oynayarak iyi bir galibiyet aldık. Çok fazla pozisyonumuz vardı. O maç son paslarda biraz daha dikkat etseydik daha farklı bitebilirdi. İyi bir hava yakaladık. Önemli olan kalan 3 maçımızdan çok iyi puanlarla ayrılmamız gerekiyor.” diye konuştu.

– Çok İyi Mücadele Etmemiz Gerekiyor

Salı günü Ziraat Türkiye Kupası son 16 turunda Adana Demirspor ile karşılaşacağımızı hatırlatan Çalımbay, “Adana Demirspor iyi bir takım. Trabzonspor’u elediler. Haftada 3 maç yapacağız. Hem kupa maçına hem de Başakşehir maçına çok iyi hazırlanmamız gerekiyor. Başakşehir’i biliyoruz. Çok iyi mücadele ederek puan ya da puanlarla dönmeye çalışacağız. Devre arası birkaç tane takviye yapabilirsek daha iyi ve alternatifli kadromuz olacak.” şeklinde konuştu.

– Kazanmaktan Başka Düşüncemiz Yok

Ziraat Türkiye Kupası’na önem verdiğini kaydeden Çalımbay, şunları söyledi:

“Beklentisi olan arkadaşlarımız var. Fazla oynayamayan arkadaşlarımız var. Onlara şans vermek istiyoruz ama bu maçları en iyi şekilde bitirmemiz gerekiyor. Bu turu geçersek çok az takım kalıyor. Onun için mutlaka kendi sahamızda oynayacağımız maçı kazanmamız gerekiyor. Karşımızdaki iyi bir takım ve dinlendiler. Kendi sahamızda kazanmaktan başka bir şey düşünmüyoruz. İnşallah onu da bitireceğiz.” dedi

 

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.