Rıza Çalımbay: İyi Oynadık ve 3 Puanı Aldık

Rıza Çalımbay, “Maçın başından sonra iyi mücadele ettik. Disiplinli oynadık çok gol pozisyonu ürettik ama çoğunu değerlendiremedik. İyi oynadık ve 3 puanı aldık.” dedi.

Demir Grup Sivasspor’umuz, Spor Toto Süper Lig 2022-2023 Sezonu’nun 26. hafta maçında Ankaragücü’nü 2-0 mağlup etti. Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında şunları söyledi:

“Avrupa kupalarından elendikten sonra ilk hedefimiz ligimizdi. Puanlar almamız gerekiyordu. Son 11 günde 4 tane maç oynadık. Bunun için takımımı tebrik ediyorum. Maçın başından sonra iyi mücadele ettik. Disiplinli oynadık çok gol pozisyonu ürettik ama çoğunu değerlendiremedik. İyi oynadık ve 3 puanı aldık. İyi şeyler de yaptık. Ligde kendi sahamızda kesin almamız gerekiyordu. Şimdi milli ara var. Bu ara bizim için çok iyi olacak. Sonrasında haftada bir maç oynayacağımız için her şeyin daha iyi oyacağına inanıyorum. Sakatların da gelmesiyle ligde daha iyi yere geleceğimizi düşünüyorum. Ligde iyi yere gelirsek, bütün ağırlığımız Türkiye Kupası olacak. Geçen sezon gibi aynısını yapmaya çalışacağız.”

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.