Rıza Çalımbay: Kalan 2 Maçı Birlik ve Beraberlik İçinde Kazanmamız Gerekiyor

Rıza Çalımbay, “Başarılı olmak istiyorsak, iyi olmak istiyorsak taraftarımızın tribünleri doldurması gerekiyor. Manevi destek lazım bize. Yönetimi, taraftarı, futbolcusu bütünleşip şu 2 tane maçı birlik ve beraberlik içinde kazanmamız gerekiyor. 2 maçta herkesin kenetlenmesi gerekiyor. Bu iki maçı çok büyük taraftara oynayıp mükemmel bir şekilde bitirmemiz gerekiyor. Sadece tek istediğim taraftarların bizi yalnız bırakmaması.” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, ilimizde görev yapan yazılı ve görsel medya kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.

Çalımbay, bu sezon toplamda 45 maç oynadığımızı vurgulayarak sezonu değerlendirdi. Çalımbay, “Benim toplamda bu yedinci senem Sivasspor’da. Sivasspor’da mutlu olmasam burada kalmam zaten. Çünkü 7 sene bir yerde kalmak çok zordur. Benim sözleşmelerim her sezon bir yıldır. Ben orada memnunsam devam ederim. Memnun değilsem o zaman da izin alır giderim. Bir kulübü böyle yüzüstü bırakıp hiçbir yere de gitmem. Ben ilk geldiğim zaman çok şeylerle uğraştım. Daha sonra iyi bir şekilde ayrıldık. Şimdi bu dönem bambaşka bir dönem. 3 sene Avrupa’ya gittik üst üste. 50 seneden beri Avrupa’ya 3 sene üst üste giden bir takım yok. Biz bu yıl 34 tane lig maçı oynadık. 8 Avrupa kupa maçı oynadık. 3 tane kupa maçı oynadık. Toplamda 45 maç oynadık şu ana kadar.” dedi.

– Bütünleşmemiz Gerekiyor

Ligde 2 maçımızın kaldığını ve bu maçların final niteliğinde olacağını söyleyen Çalımbay, “Ligde Konyaspor maçımız var. Burada mazeret de yok. Maç gündüz değil akşam 8’de herkes gelebilir. Bizim burada bütünleşmemiz gerekiyor. Biz başarılı olmak istiyorsak, iyi olmak istiyorsak tekrar devam etmek istiyorsak, bizim mutlaka taraftarımızın tribünleri doldurması gerekiyor. Manevi destek lazım bize. Yönetimi, taraftarı, futbolcusu bütünleşip şu 2 tane maçı birlik ve beraberlik içinde kazanmamız gerekiyor. 2 maçta herkesin kenetlenmesi gerekiyor. Hem biz hem yönetim hem taraftar bütünleşip bu iki maçı çok büyük taraftara oynayıp mükemmel bir şekilde de bitirmemiz gerekiyor. Sadece tek istediğim taraftarların bizi yalnız bırakmaması. Taraftar bence birinci adam olur. Oyuncularımızı kucaklamaları gerekiyor. Onlarla beraber sıkıntılı günleri hep beraber aşarız.” ifadelerini kullandı.

– Kaybetmememiz Gerekiyordu

Bir gazetecinin, “Ligde oynadığınız son 4 maçı kaybettiniz. Bunu neye bağlıyorsunuz?” şeklindeki sorusuna Çalımbay, şu yanıtı verdi:

“4 maçta maalesef 3 puan alamadık. Bazı takımlar var, 11 maç kazanamıyor. Bazı maçları hakikaten kaybetmememiz gerekiyordu, bunun farkındayız. Ümraniyespor maçındaki Yatabare’nin yaptığı iş değil. Örneğin İstanbulspor maçında bir biz rotasyon yaptık, takım yorgun diye. Biz VAR’dan, hakemlerden bayağı sıkıntı yaşadık. Şu anda elimizdeki kadroyu çok iyi şekilde değerlendirmemiz gerekiyor.”

– Önceliğimiz Lig

Bir basın mensubunun “Önceliğiniz Türkiye Kupası mı yoksa lig mi?” sorusuna Rıza Çalımbay, “Bizim için lig önemli. Ligde rahat olsaydık Türkiye Kupası’nda bambaşka olurduk kafa olarak. Bizim için lig önemli. Ben ligden başka bir şey düşünmüyorum. Şu andaki hedefimiz lig. Türkiye Kupası’nda tabii ki elimizden geleni yapacağız, almak için uğraşıyoruz ama önceliğimiz lig.” dedi.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.