Rıza Çalımbay: Kalan Maçlarda Elimizden Geleni Yapacağız

Rıza Çalımbay, “Önümüzde çok zor bir Galatasaray maçı var. Zor bir maç olacak ama maçlarımızı kazanmak için elimizden geleni yapacağız.” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, Bahçeşehir Koleji Sivas 4 Eylül Stadyumu’nda düzenlediği basın toplantısında, UEFA Avrupa Konferans Ligi nedeniyle sezonu en erken açan takım olduğumuzu anımsattı.

Çok sayıda sakatlık yaşadığımızı dile getiren Çalımbay, “Hemen hemen altyapıdakiler dahil tüm oyuncularımıza şans verdik. Bu sezon kafamda oluşturduğum ideal kadroyla hiçbir maça çıkamadım. Hepsinde sakatlıklar, hastalıklar bir sürü şey yaşadık. Ona rağmen çok kritik maçları kazandık ve başarılı olduk diyebilirim.” diye konuştu.

Çalımbay, ligde kalan 4 maçı da kazanmak istediğimizi belirterek, “Önümüzde çok zor bir Galatasaray maçı var. Zor bir maç olacak ama maçlarımızı kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Kalan 4 maçımızdan da çok iyi puanlar alıp ligi iyi bir şekilde bitirmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

En önemli hedefimizin ise Ziraat Türkiye Kupası’nı kazanmak olduğunu vurgulayan Çalımbay, şunları kaydetti:

“Kupada karşımızda Alanyaspor var. Bu maçın ilk yarısını Alanya’da oynadık, ikinci yarısı burada oynanacak. Oyuncuların, hepimizin kafasındaki tek şey finale kalmak. Onun için bu hafta Alanya ile oynadığımız maçın üstüne çıkmamız gerekiyor. Eğer yendiğimiz maçın üstüne çıkamazsak sıkıntı yaşarız ama Alanya’daki ilk maçtaki gibi oynarsak hiçbir sıkıntı yaşamayız. Sivas’ın tarihi açısından da çok önemli. Finale kalıp kupayı almak, en önemli hedeflerimizden bir tanesi.”

Rıza Çalımbay, 11 Mayıs Çarşamba günü Sivas’ta oynanacak yarı final rövanş maçı için taraftarımıza da çağrıda bulunarak, şöyle devam etti:

“Maçlar taraftara açıldı ama çok az kişi geliyor. Taraftarlarımızın bizi biraz daha desteklemesi gerekiyor. Çünkü gerçekten onlara ihtiyacımız var. Alanya ile oynayacağımız dördüncü maçımız. En çok bildiğimiz, tanıdığımız takım. Sahamızda maçı iyi bitirebilmek için elimizden geleni yapacağız ama bunun yanında manevi destek de lazım.”

Hakemlerle ilgili bir soru üzerine Çalımbay, “Hakemlerimizin hepsi de çok değerli. Görevden alınmalarının içeriğini bilmiyorum ama bence zamanlaması yanlıştı. En azından sezon tamamlandığında kendilerine teşekkür edilerek yollar ayrılabilirdi. İçlerinde sezonu rahat tamamlayabilecek kapasitede hakemler var.” değerlendirmesinde bulundu.

Türk futbolunun gençleştirilmesinden yana olduğunu da dile getiren Çalımbay, son dönemlerde kulüplerin altyapısından çok değerli gençlerin Türk futboluna kazandırıldığını vurguladı.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.