Rıza Çalımbay: Kaybettiğimiz İçin Üzgünüz

Rıza Çalımbay, “Sonuna kadar mücadele ettik. Kaybettiğimiz için üzgünüz. Bundan sonra telafi edeceğiz” dedi.

Süper Lig 2021-2022 Sezonu’nun 8. hafta maçında deplasmanda Beşiktaş’a konuk olan Demir Grup Sivasspor’umuz, mücadeleden 2-1 mağlup ayrıldı. Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, yapmamamız gereken hataları yaptığımızı söyledi.

“Kapanmadık, galibiyet için oynadık. Puan ya da puanlar almaya geldik. Maç öncesi ne konuştuysak aynı şekilde goller yedik. Yapmamamız gereken hatalar yaptık. Beşiktaş’ı böyle boş bırakırsan, golü atarlar. Gollerde bayağı bir hata yaptık. Maçı kazanmak için her türlü riske girdik. Kırılma anı bizde Pedro’nun bomboş kaleye golü atamamasıydı.” diye konuştu.

Çalımbay, üç puan almayı hedefleyen iki takımın karşı karşıya geldiğini belirterek, “Her türlü tedbiri aldık ama maalesef kötü goller yedik. Maçtan önce bunu konuşmuştuk. Rakibin önündeki oyuncular forvet oyuncular, kanat oyuncuları değil. Buna rağmen iki kanat golü yedik.” dedi.

Yediğimiz gollere rağmen oyun disiplininden kopmadığımızı kaydeden Çalımbay, “Sonuna kadar mücadele ettik. Kırılma anı Pedro Henrique’nin boş kaleye topu atamamasıydı. Her şeyi göze aldık. Zaten içeride ve dışarıda kazanmak istiyoruz. Kaybettiğimiz için üzgünüz. Bundan sonra telafi edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.